Champions League
Europa League
Premier League
Championship
Eredivisie
2. Bundesliga
Tipico Bundesliga
Austrian Cup
Pro League
Belgian Cup
Fortuna Liga
Superliga
Ligue 1
Ligue 2
Coupe de France
Super League
Greek Cup
Serie A
Serie B
Primeira Liga
Segunda Liga
Premier League
Premiership
La Liga
La Liga 2
Super League
Swiss Cup
Super Lig
Serie A
FIFA Club World Cup
Pricing Plans
Pay per period
Days Price
30 99 EUR
90 279 EUR
180 499 EUR
365 800 EUR
Promo code:

Partizan Salihorsk

vs.

Starye Dorogi

Detailed information about this game coming soon.
(weather, pitch condition, missing players,probable lineups, bench etc...)
Information will be at least 20 hours before the match.
This match preview IS LOCKED.
For access you must be registered.

Log-in | Register

Expected information about the match
Stadium: Stadyen Shakhtsyor
Capacity: 0
Turf: Artificial
Statistics
TOTAL FORM
20 (15 - 3 - 2)
Matches
(4 - 5 - 11) 20
65 (Ø 3.25)
TOTAL GOALS
(Ø 1.25) 25
13 (Ø 0.65)
Goals conceded
(Ø 2) 40
+1,5: 50%
+2,5: 0%
OVER/UNDER
+1,5: 80.81%
+2,5: 70.71%
HOME STATS VS AWAY STATS
TOTAL FORM
10 (7 - 2 - 1)
Matches
(2 - 1 - 6) 9
31 (Ø 3.1)
TOTAL GOALS
(Ø 1.22) 11
5 (Ø 0.5)
Goals conceded
(Ø 2.22) 20
+1,5: 0%
+2,5: 0%
OVER/UNDER
+1,5: 72.73%
+2,5: 77.78%
Missing players
Doubtful
Players back
Additional info
Probable line-ups
Next matches
Molodechno-DYuSSh 4 vs Partizan Salihorsk
18.9.2021
Partizan Salihorsk vs Kletsk
12.9.2021
Kronon vs Partizan Salihorsk
5.9.2021
Starye Dorogi vs Lyuban'
11.9.2021
Kletsk vs Starye Dorogi
4.9.2021
Starye Dorogi vs Kronon
28.8.2021
Last matches
Partizan Salihorsk
22.8
BGU Minsk
Partizan Salihorsk

1
3
18.8
Partizan Salihorsk
Energosbyt-BSATU

0
1
15.8
Stroitel Kapyl
Partizan Salihorsk

1
2
8.8
Partizan Salihorsk
Veras

3
0
1.8
Partizan Salihorsk
Spartak Slutsk

6
0
25.7
Viktoriya Maryina Horka
Partizan Salihorsk

1
3
17.7
Lyuban'
Partizan Salihorsk

0
5
10.7
Kletsk
Partizan Salihorsk

0
5
4.7
Partizan Salihorsk
Kronon

3
0
1.7
Veras
Partizan Salihorsk

1
6
Show more
18.8
Starye Dorogi
BGU Minsk

0
1
14.8
Energosbyt-BSATU
Starye Dorogi

1
0
8.8
Starye Dorogi
Stroitel Kapyl

0
1
31.7
Veras
Starye Dorogi

1
2
25.7
Starye Dorogi
Spartak Slutsk

1
2
17.7
Starye Dorogi
Viktoriya Maryina Horka

0
4
10.7
Lyuban'
Starye Dorogi

4
0
3.7
Starye Dorogi
Kletsk

3
1
30.6
Stroitel Kapyl
Starye Dorogi

1
1
26.6
Kronon
Starye Dorogi

2
1
Show more
Head to Head
Partizan Salihorsk
19.6.2021
Starye Dorogi
1:1 ()
Partizan Salihorsk
19.6.
2021

Starye Dorogi
Partizan Salihorsk
1
1
23.5.2021
Partizan Salihorsk
5:1 ()
Starye Dorogi
23.5.
2021

Partizan Salihorsk
Starye Dorogi
5
1
Corners
Partizan Salihorsk HOME CORNERS
Over 10.5 corners: %
Under 10.5 corners: %
0-0 average
AWAY CORNERS Partizan Salihorsk
Over 10.5 corners: %
Under 10.5 corners: %
average 0-0
Starye Dorogi HOME CORNERS
Over 10.5 corners: %
Under 10.5 corners: %
0-0 average
AWAY CORNERS Starye Dorogi
Over 10.5 corners: %
Under 10.5 corners: %
average 0-0 average
7.5 8.5 9.5 10.5 11.5 12.5 13.5
Full table (Mogilev Region)
1.
Dnepr Mogilev II
18
14
1
3
53:13
40
43
1.
Dnepr Mogilev II
53:13
18

2.
Osipovichy
18
12
3
3
60:16
44
39
2.
Osipovichy
60:16
18

3.
Gorki
18
11
1
6
45:24
21
34
3.
Gorki
45:24
18

4.
Belshina II
18
9
2
7
38:30
8
29
4.
Belshina II
38:30
18

5.
Krasnopole
18
5
1
12
24:59
-35
16
5.
Krasnopole
24:59
18

6.
Spartak
18
3
3
12
22:52
-30
12
6.
Spartak
22:52
18

7.
Kostyukovichy
18
2
3
13
15:63
-48
9
7.
Kostyukovichy
15:63
18

Full table (Grodno Region)
1.
FC Ostrovets
24
23
1
0
169:8
161
70
1.
FC Ostrovets
169:8
24

2.
Slonim City
24
14
3
7
82:49
33
45
2.
Slonim City
82:49
24

3.
HCS-Olympia
24
13
6
5
64:34
30
45
3.
HCS-Olympia
64:34
24

4.
FK Cementnik
24
12
6
6
58:34
24
42
4.
FK Cementnik
58:34
24

5.
Lida II
24
12
4
8
42:57
-15
40
5.
Lida II
42:57
24

6.
Schuchin
24
10
9
5
59:51
8
39
6.
Schuchin
59:51
24

7.
Smena Vawkavysk
24
10
8
6
57:54
3
38
7.
Smena Vawkavysk
57:54
24

8.
Grodnensky
24
10
3
11
34:69
-35
33
8.
Grodnensky
34:69
24

9.
Svislach
24
7
5
12
42:82
-40
26
9.
Svislach
42:82
24

10.
Chayka Zelva
24
7
3
14
41:60
-19
24
10.
Chayka Zelva
41:60
24

11.
Neman Mosty
24
7
2
15
34:54
-20
23
11.
Neman Mosty
34:54
24

12.
Oshmyany
24
5
1
18
35:91
-56
16
12.
Oshmyany
35:91
24

13.
Belaya Rus
24
0
1
23
16:90
-74
1
13.
Belaya Rus
16:90
24

Full table (Gomel Region)
1.
BC Maxline
14
12
1
1
62:11
51
37
1.
BC Maxline
62:11
14

2.
Bumprom
14
11
2
1
41:5
36
35
2.
Bumprom
41:5
14

3.
Leskhoz
14
8
3
3
35:17
18
27
3.
Leskhoz
35:17
14

4.
Montazhnik
14
5
5
4
24:24
0
20
4.
Montazhnik
24:24
14

5.
Vertykal
14
5
2
7
21:36
-15
17
5.
Vertykal
21:36
14

6.
Mozyr NPZ
14
2
2
10
14:27
-13
8
6.
Mozyr NPZ
14:27
14

7.
Svetlogorsk
14
1
4
9
16:55
-39
7
7.
Svetlogorsk
16:55
14

8.
Zhlobin
14
1
3
10
17:55
-38
6
8.
Zhlobin
17:55
14

Full table (Brest Region - Championship Round)
1.
Dinamo Malorita
4
2
2
0
11:6
5
8
1.
Dinamo Malorita
11:6
4

2.
DYuSSh-3 Pinsk
4
1
2
1
6:7
-1
5
2.
DYuSSh-3 Pinsk
6:7
4

3.
Niva
4
2
0
2
10:5
5
6
3.
Niva
10:5
4

4.
Ivatsevichi
4
1
0
3
5:14
-9
3
4.
Ivatsevichi
5:14
4

Full table (Brest Region)
1.
DYuSSh-3 Pinsk
14
12
2
0
78:7
71
38
1.
DYuSSh-3 Pinsk
78:7
14

2.
Ivatsevichi
14
11
1
2
62:15
47
34
2.
Ivatsevichi
62:15
14

3.
Luninets
14
11
1
2
31:15
16
34
3.
Luninets
31:15
14

4.
Nadezhda
14
6
1
7
31:36
-5
19
4.
Nadezhda
31:36
14

5.
Ivanovo
14
5
1
8
28:46
-18
16
5.
Ivanovo
28:46
14

6.
Pripyat
14
5
0
9
36:50
-14
15
6.
Pripyat
36:50
14

7.
Granit
14
2
1
11
22:57
-35
7
7.
Granit
22:57
14

8.
DYUSSH Stolin
14
0
1
13
9:71
-62
1
8.
DYUSSH Stolin
9:71
14

1.
Dinamo Malorita
14
12
1
1
83:8
75
37
1.
Dinamo Malorita
83:8
14

2.
Niva
14
11
2
1
74:14
60
35
2.
Niva
74:14
14

3.
Brestzhilstroy
14
9
2
3
64:17
47
29
3.
Brestzhilstroy
64:17
14

4.
Kobrin
14
6
1
7
33:44
-11
19
4.
Kobrin
33:44
14

5.
Krechet
14
5
3
6
20:31
-11
18
5.
Krechet
20:31
14

6.
Pruzhany
14
3
1
10
22:81
-59
10
6.
Pruzhany
22:81
14

7.
Drogichin
14
2
1
11
20:65
-45
7
7.
Drogichin
20:65
14

8.
Euroexport
14
1
3
10
14:70
-56
6
8.
Euroexport
14:70
14

Full table (Vitebsk Region)
1.
Gazovik
10
10
0
0
53:4
49
30
1.
Gazovik
53:4
10

2.
Gorodok lions
10
7
1
2
13:12
1
22
2.
Gorodok lions
13:12
10

3.
AviaDor Orsha
10
5
1
4
18:20
-2
16
3.
AviaDor Orsha
18:20
10

4.
Prodcenter
10
3
2
5
25:21
4
11
4.
Prodcenter
25:21
10

5.
Niva Tolochin
10
1
1
8
12:28
-16
4
5.
Niva Tolochin
12:28
10

6.
FC Chashniki
10
1
1
8
7:43
-36
4
6.
FC Chashniki
7:43
10

1.
Senno
10
6
2
2
20:12
8
20
1.
Senno
20:12
10

2.
Polotsk
10
5
1
4
20:15
5
16
2.
Polotsk
20:15
10

3.
Miory
10
5
1
4
15:21
-6
16
3.
Miory
15:21
10

4.
Postavy
10
3
3
4
18:15
3
12
4.
Postavy
18:15
10

5.
FK Glubokoe
10
3
2
5
16:21
-5
11
5.
FK Glubokoe
16:21
10

6.
Lepel
10
3
1
6
15:20
-5
10
6.
Lepel
15:20
10

Full table (Vitebsk Region - 2nd Phase)
1.
Gazovik
6
3
2
1
17:8
9
11
1.
Gazovik
17:8
6

2.
Senno
6
3
2
1
9:10
-1
11
2.
Senno
9:10
6

3.
Miory
6
3
1
2
13:11
2
10
3.
Miory
13:11
6

4.
Gorodok lions
6
2
1
3
12:10
2
7
4.
Gorodok lions
12:10
6

5.
Polotsk
6
2
1
3
10:17
-7
7
5.
Polotsk
10:17
6

6.
AviaDor Orsha
6
1
1
4
9:14
-5
4
6.
AviaDor Orsha
9:14
6

1.
FK Glubokoe
6
5
0
1
20:4
16
15
1.
FK Glubokoe
20:4
6

2.
Lepel
6
5
0
1
21:2
19
15
2.
Lepel
21:2
6

3.
Postavy
6
5
1
0
20:5
15
16
3.
Postavy
20:5
6

4.
Niva Tolochin
6
2
1
3
5:15
-10
7
4.
Niva Tolochin
5:15
6

5.
Prodcenter
6
0
0
6
0:18
-18
0
5.
Prodcenter
0:18
6

6.
FC Chashniki
6
0
0
6
6:28
-22
0
6.
FC Chashniki
6:28
6

Full table (Minsk Region)
1.
Molodechno-DYuSSh 4
18
17
0
1
99:12
87
51
1.
Molodechno-DYuSSh 4
99:12
18

2.
Uzda
18
12
2
4
61:27
34
38
2.
Uzda
61:27
18

3.
Kolos Cherven
18
11
3
4
45:29
16
36
3.
Kolos Cherven
45:29
18

4.
Falko
18
10
2
6
49:31
18
32
4.
Falko
49:31
18

5.
SMI Autotrans
18
9
2
7
68:50
18
29
5.
SMI Autotrans
68:50
18

6.
Smolevichy-STI
18
9
1
8
56:37
19
28
6.
Smolevichy-STI
56:37
18

7.
Livadija
18
6
3
9
32:54
-22
21
7.
Livadija
32:54
18

8.
FK Viliya
18
3
1
14
27:61
-34
10
8.
FK Viliya
27:61
18

9.
Berezino
18
3
1
14
24:107
-83
10
9.
Berezino
24:107
18

10.
Krupki
18
2
1
15
26:79
-53
7
10.
Krupki
26:79
18

1.
Partizan Salihorsk
20
15
3
2
65:13
52
48
1.
Partizan Salihorsk
65:13
20

2.
BGU Minsk
20
14
4
2
67:13
54
46
2.
BGU Minsk
67:13
20

3.
Viktoriya Maryina Horka
20
13
3
4
59:32
27
42
3.
Viktoriya Maryina Horka
59:32
20

4.
Energosbyt-BSATU
20
11
3
6
59:34
25
36
4.
Energosbyt-BSATU
59:34
20

5.
Kletsk
20
10
4
6
36:51
-15
34
5.
Kletsk
36:51
20

6.
Kronon
20
10
3
7
55:25
30
33
6.
Kronon
55:25
20

7.
Stroitel Kapyl
20
8
3
9
39:36
3
27
7.
Stroitel Kapyl
39:36
20

8.
Starye Dorogi
20
4
5
11
25:40
-15
17
8.
Starye Dorogi
25:40
20

9.
Spartak Slutsk
20
3
5
12
31:79
-48
14
9.
Spartak Slutsk
31:79
20

10.
Lyuban'
20
3
1
16
28:75
-47
10
10.
Lyuban'
28:75
20

11.
Veras
20
1
2
17
16:82
-66
5
11.
Veras
16:82
20

Full table (Home matches) (Mogilev Region)
1.
Dnepr Mogilev II
9
7
1
1
28:8
20
22
1.
Dnepr Mogilev II
22
28:
9

2.
Belshina II
9
6
2
1
25:11
14
20
4.
Belshina II
20
25:
9

3.
Osipovichy
9
6
1
2
31:6
25
19
2.
Osipovichy
19
31:
9

4.
Gorki
9
5
0
4
22:14
8
15
3.
Gorki
15
22:
9

5.
Krasnopole
9
3
1
5
15:31
-16
10
5.
Krasnopole
10
15:
9

6.
Spartak
9
3
0
6
13:24
-11
9
6.
Spartak
9
13:
9

7.
Kostyukovichy
9
2
2
5
9:20
-11
8
7.
Kostyukovichy
8
9:
9

Full table (Home matches) (Grodno Region)
1.
FC Ostrovets
12
12
0
0
99:2
97
36
1.
FC Ostrovets
36
99:
12

2.
Slonim City
12
8
3
1
53:25
28
27
2.
Slonim City
27
53:
12

3.
Smena Vawkavysk
12
7
3
2
39:25
14
24
7.
Smena Vawkavysk
24
39:
12

4.
HCS-Olympia
12
7
2
3
41:18
23
23
3.
HCS-Olympia
23
41:
12

5.
FK Cementnik
12
7
2
3
32:12
20
23
4.
FK Cementnik
23
32:
12

6.
Grodnensky
12
6
1
5
20:22
-2
19
8.
Grodnensky
19
20:
12

7.
Schuchin
12
4
6
2
18:12
6
18
6.
Schuchin
18
18:
12

8.
Lida II
12
5
3
4
25:28
-3
18
5.
Lida II
18
25:
12

9.
Chayka Zelva
12
5
1
6
21:28
-7
16
10.
Chayka Zelva
16
21:
12

10.
Neman Mosty
12
5
0
7
23:21
2
15
11.
Neman Mosty
15
23:
12

11.
Svislach
12
4
3
5
20:38
-18
15
9.
Svislach
15
20:
12

12.
Oshmyany
12
3
1
8
21:38
-17
10
12.
Oshmyany
10
21:
12

13.
Belaya Rus
12
0
1
11
8:44
-36
1
13.
Belaya Rus
1
8:
12

Full table (Home matches) (Gomel Region)
1.
Bumprom
7
7
0
0
23:2
21
21
2.
Bumprom
21
23:
7

2.
BC Maxline
7
6
1
0
31:5
26
19
1.
BC Maxline
19
31:
7

3.
Leskhoz
7
5
1
1
25:8
17
16
3.
Leskhoz
16
25:
7

4.
Montazhnik
7
4
2
1
15:10
5
14
4.
Montazhnik
14
15:
7

5.
Vertykal
7
3
2
2
14:16
-2
11
5.
Vertykal
11
14:
7

6.
Svetlogorsk
7
1
3
3
5:17
-12
6
7.
Svetlogorsk
6
5:
7

7.
Mozyr NPZ
7
1
0
6
6:15
-9
3
6.
Mozyr NPZ
3
6:
7

8.
Zhlobin
7
0
2
5
10:28
-18
2
8.
Zhlobin
2
10:
7

Full table (Home matches) (Brest Region - Championship Round)
1.
Niva
2
2
0
0
8:1
7
6
3.
Niva
6
8:
2

2.
Dinamo Malorita
2
1
1
0
5:2
3
4
1.
Dinamo Malorita
4
5:
2

3.
DYuSSh-3 Pinsk
2
1
1
0
4:3
1
4
2.
DYuSSh-3 Pinsk
4
4:
2

4.
Ivatsevichi
2
1
0
1
4:5
-1
3
4.
Ivatsevichi
3
4:
2

Full table (Home matches) (Brest Region)
1.
DYuSSh-3 Pinsk
7
6
1
0
44:3
41
19
1.
DYuSSh-3 Pinsk
19
44:
7

2.
Luninets
7
6
1
0
18:4
14
19
3.
Luninets
19
18:
7

3.
Ivatsevichi
7
6
0
1
43:6
37
18
2.
Ivatsevichi
18
43:
7

4.
Nadezhda
7
4
0
3
20:12
8
12
4.
Nadezhda
12
20:
7

5.
Ivanovo
7
3
1
3
16:17
-1
10
5.
Ivanovo
10
16:
7

6.
Pripyat
7
3
0
4
23:20
3
9
6.
Pripyat
9
23:
7

7.
Granit
7
1
0
6
13:21
-8
3
7.
Granit
3
13:
7

8.
DYUSSH Stolin
7
0
1
6
7:30
-23
1
8.
DYUSSH Stolin
1
7:
7

1.
Niva
8
7
0
1
43:10
33
21
2.
Niva
21
43:
8

2.
Dinamo Malorita
7
6
1
0
54:2
52
19
1.
Dinamo Malorita
19
54:
7

3.
Brestzhilstroy
7
5
1
1
38:8
30
16
3.
Brestzhilstroy
16
38:
7

4.
Kobrin
8
4
1
3
23:21
2
13
4.
Kobrin
13
23:
8

5.
Krechet
7
2
2
3
8:19
-11
8
5.
Krechet
8
8:
7

6.
Pruzhany
7
2
0
5
10:34
-24
6
6.
Pruzhany
6
10:
7

7.
Drogichin
7
1
1
5
7:25
-18
4
7.
Drogichin
4
7:
7

8.
Euroexport
5
0
1
4
6:22
-16
1
8.
Euroexport
1
6:
5

Full table (Home matches) (Vitebsk Region)
1.
Gazovik
5
5
0
0
34:3
31
15
1.
Gazovik
15
34:
5

2.
Gorodok lions
5
3
1
1
6:6
0
10
2.
Gorodok lions
10
6:
5

3.
AviaDor Orsha
5
3
0
2
11:8
3
9
3.
AviaDor Orsha
9
11:
5

4.
Prodcenter
5
2
0
3
9:8
1
6
4.
Prodcenter
6
9:
5

5.
Niva Tolochin
5
1
1
3
8:11
-3
4
5.
Niva Tolochin
4
8:
5

6.
FC Chashniki
5
1
1
3
6:18
-12
4
6.
FC Chashniki
4
6:
5

1.
Senno
5
5
0
0
13:2
11
15
1.
Senno
15
13:
5

2.
Postavy
5
2
3
0
9:4
5
9
4.
Postavy
9
9:
5

3.
Lepel
5
3
0
2
13:9
4
9
6.
Lepel
9
13:
5

4.
Polotsk
5
3
0
2
11:8
3
9
2.
Polotsk
9
11:
5

5.
FK Glubokoe
5
2
1
2
9:6
3
7
5.
FK Glubokoe
7
9:
5

6.
Miory
5
2
1
2
8:12
-4
7
3.
Miory
7
8:
5

Full table (Home matches) (Vitebsk Region - 2nd Phase)
1.
Senno
3
2
1
0
7:3
4
7
2.
Senno
7
7:
3

2.
Gorodok lions
3
2
0
1
8:2
6
6
4.
Gorodok lions
6
8:
3

3.
Miory
3
2
0
1
8:5
3
6
3.
Miory
6
8:
3

4.
Polotsk
3
2
0
1
9:6
3
6
5.
Polotsk
6
9:
3

5.
Gazovik
3
1
2
0
9:3
6
5
1.
Gazovik
5
9:
3

6.
AviaDor Orsha
3
1
1
1
7:3
4
4
6.
AviaDor Orsha
4
7:
3

1.
FK Glubokoe
3
3
0
0
13:0
13
9
1.
FK Glubokoe
9
13:
3

2.
Lepel
3
3
0
0
13:0
13
9
2.
Lepel
9
13:
3

3.
Postavy
3
3
0
0
9:0
9
9
3.
Postavy
9
9:
3

4.
Niva Tolochin
3
2
1
0
5:1
4
7
4.
Niva Tolochin
7
5:
3

5.
Prodcenter
3
0
0
3
0:9
-9
0
5.
Prodcenter
0
0:
3

6.
FC Chashniki
3
0
0
3
6:16
-10
0
6.
FC Chashniki
0
6:
3

Full table (Home matches) (Minsk Region)
1.
Molodechno-DYuSSh 4
9
9
0
0
56:2
54
27
1.
Molodechno-DYuSSh 4
27
56:
9

2.
Uzda
9
7
0
2
34:10
24
21
2.
Uzda
21
34:
9

3.
Falko
9
6
2
1
36:10
26
20
4.
Falko
20
36:
9

4.
SMI Autotrans
9
6
1
2
42:25
17
19
5.
SMI Autotrans
19
42:
9

5.
Kolos Cherven
9
6
1
2
26:15
11
19
3.
Kolos Cherven
19
26:
9

6.
Smolevichy-STI
9
6
0
3
36:17
19
18
6.
Smolevichy-STI
18
36:
9

7.
Livadija
9
4
2
3
19:21
-2
14
7.
Livadija
14
19:
9

8.
Berezino
9
3
1
5
19:32
-13
10
9.
Berezino
10
19:
9

9.
FK Viliya
9
2
0
7
21:21
0
6
8.
FK Viliya
6
21:
9

10.
Krupki
9
1
1
7
14:31
-17
4
10.
Krupki
4
14:
9

1.
BGU Minsk
10
9
0
1
48:8
40
27
2.
BGU Minsk
27
48:
10

2.
Partizan Salihorsk
10
7
2
1
31:5
26
23
1.
Partizan Salihorsk
23
31:
10

3.
Energosbyt-BSATU
10
7
1
2
35:11
24
22
4.
Energosbyt-BSATU
22
35:
10

4.
Viktoriya Maryina Horka
9
7
1
1
26:12
14
22
3.
Viktoriya Maryina Horka
22
26:
9

5.
Kronon
10
6
1
3
32:8
24
19
6.
Kronon
19
32:
10

6.
Kletsk
10
5
3
2
16:18
-2
18
5.
Kletsk
18
16:
10

7.
Stroitel Kapyl
10
4
2
4
20:13
7
14
7.
Stroitel Kapyl
14
20:
10

8.
Starye Dorogi
11
2
4
5
14:20
-6
10
8.
Starye Dorogi
10
14:
11

9.
Lyuban'
10
2
0
8
18:34
-16
6
10.
Lyuban'
6
18:
10

10.
Spartak Slutsk
10
1
3
6
18:39
-21
6
9.
Spartak Slutsk
6
18:
10

11.
Veras
10
1
1
8
15:39
-24
4
11.
Veras
4
15:
10

Full table (Away matches) (Mogilev Region)
1.
Dnepr Mogilev II
9
7
0
2
25:5
20
21
1.
Dnepr Mogilev II
21
25:
9

2.
Osipovichy
9
6
2
1
29:10
19
20
2.
Osipovichy
20
29:
9

3.
Gorki
9
6
1
2
23:10
13
19
3.
Gorki
19
23:
9

4.
Belshina II
9
3
0
6
13:19
-6
9
4.
Belshina II
9
13:
9

5.
Krasnopole
9
2
0
7
9:28
-19
6
5.
Krasnopole
6
9:
9

6.
Spartak
9
0
3
6
9:28
-19
3
6.
Spartak
3
9:
9

7.
Kostyukovichy
9
0
1
8
6:43
-37
1
7.
Kostyukovichy
1
6:
9

Full table (Away matches) (Grodno Region)
1.
FC Ostrovets
12
11
1
0
70:6
64
34
1.
FC Ostrovets
34
70:
12

2.
HCS-Olympia
12
6
4
2
23:16
7
22
3.
HCS-Olympia
22
23:
12

3.
Lida II
12
7
1
4
17:29
-12
22
5.
Lida II
22
17:
12

4.
Schuchin
12
6
3
3
41:39
2
21
6.
Schuchin
21
41:
12

5.
FK Cementnik
12
5
4
3
26:22
4
19
4.
FK Cementnik
19
26:
12

6.
Slonim City
12
6
0
6
29:24
5
18
2.
Slonim City
18
29:
12

7.
Smena Vawkavysk
12
3
5
4
18:29
-11
14
7.
Smena Vawkavysk
14
18:
12

8.
Grodnensky
12
4
2
6
14:47
-33
14
8.
Grodnensky
14
14:
12

9.
Svislach
12
3
2
7
22:44
-22
11
9.
Svislach
11
22:
12

10.
Chayka Zelva
12
2
2
8
20:32
-12
8
10.
Chayka Zelva
8
20:
12

11.
Neman Mosty
12
2
2
8
11:33
-22
8
11.
Neman Mosty
8
11:
12

12.
Oshmyany
12
2
0
10
14:53
-39
6
12.
Oshmyany
6
14:
12

13.
Belaya Rus
12
0
0
12
8:46
-38
0
13.
Belaya Rus
0
8:
12

Full table (Away matches) (Gomel Region)
1.
BC Maxline
7
6
0
1
31:6
25
18
1.
BC Maxline
18
31:
7

2.
Bumprom
7
4
2
1
18:3
15
14
2.
Bumprom
14
18:
7

3.
Leskhoz
7
3
2
2
10:9
1
11
3.
Leskhoz
11
10:
7

4.
Montazhnik
7
1
3
3
9:14
-5
6
4.
Montazhnik
6
9:
7

5.
Vertykal
7
2
0
5
7:20
-13
6
5.
Vertykal
6
7:
7

6.
Mozyr NPZ
7
1
2
4
8:12
-4
5
6.
Mozyr NPZ
5
8:
7

7.
Zhlobin
7
1
1
5
7:27
-20
4
8.
Zhlobin
4
7:
7

8.
Svetlogorsk
7
0
1
6
11:38
-27
1
7.
Svetlogorsk
1
11:
7

Full table (Away matches) (Brest Region - Championship Round)
1.
Dinamo Malorita
2
1
1
0
6:4
2
4
1.
Dinamo Malorita
4
6:
2

2.
DYuSSh-3 Pinsk
2
0
1
1
2:4
-2
1
2.
DYuSSh-3 Pinsk
1
2:
2

3.
Niva
2
0
0
2
2:4
-2
0
3.
Niva
0
2:
2

4.
Ivatsevichi
2
0
0
2
1:9
-8
0
4.
Ivatsevichi
0
1:
2

Full table (Away matches) (Brest Region)
1.
DYuSSh-3 Pinsk
7
6
1
0
34:4
30
19
1.
DYuSSh-3 Pinsk
19
34:
7

2.
Ivatsevichi
7
5
1
1
19:9
10
16
2.
Ivatsevichi
16
19:
7

3.
Luninets
7
5
0
2
13:11
2
15
3.
Luninets
15
13:
7

4.
Nadezhda
7
2
1
4
11:24
-13
7
4.
Nadezhda
7
11:
7

5.
Ivanovo
7
2
0
5
12:29
-17
6
5.
Ivanovo
6
12:
7

6.
Pripyat
7
2
0
5
13:30
-17
6
6.
Pripyat
6
13:
7

7.
Granit
7
1
1
5
9:36
-27
4
7.
Granit
4
9:
7

8.
DYUSSH Stolin
7
0
0
7
2:41
-39
0
8.
DYUSSH Stolin
0
2:
7

1.
Dinamo Malorita
7
6
0
1
29:6
23
18
1.
Dinamo Malorita
18
29:
7

2.
Niva
6
4
2
0
31:4
27
14
2.
Niva
14
31:
6

3.
Brestzhilstroy
7
4
1
2
26:9
17
13
3.
Brestzhilstroy
13
26:
7

4.
Krechet
7
3
1
3
12:12
0
10
5.
Krechet
10
12:
7

5.
Kobrin
6
2
0
4
10:23
-13
6
4.
Kobrin
6
10:
6

6.
Euroexport
9
1
2
6
8:48
-40
5
8.
Euroexport
5
8:
9

7.
Pruzhany
7
1
1
5
12:47
-35
4
6.
Pruzhany
4
12:
7

8.
Drogichin
7
1
0
6
13:40
-27
3
7.
Drogichin
3
13:
7

Full table (Away matches) (Vitebsk Region)
1.
Gazovik
5
5
0
0
19:1
18
15
1.
Gazovik
15
19:
5

2.
Gorodok lions
5
4
0
1
7:6
1
12
2.
Gorodok lions
12
7:
5

3.
AviaDor Orsha
5
2
1
2
7:12
-5
7
3.
AviaDor Orsha
7
7:
5

4.
Prodcenter
5
1
2
2
16:13
3
5
4.
Prodcenter
5
16:
5

5.
Niva Tolochin
5
0
0
5
4:17
-13
0
5.
Niva Tolochin
0
4:
5

6.
FC Chashniki
5
0
0
5
1:25
-24
0
6.
FC Chashniki
0
1:
5

1.
Miory
5
3
0
2
7:9
-2
9
3.
Miory
9
7:
5

2.
Polotsk
5
2
1
2
9:7
2
7
2.
Polotsk
7
9:
5

3.
Senno
5
1
2
2
7:10
-3
5
1.
Senno
5
7:
5

4.
FK Glubokoe
5
1
1
3
7:15
-8
4
5.
FK Glubokoe
4
7:
5

5.
Postavy
5
1
0
4
9:11
-2
3
4.
Postavy
3
9:
5

6.
Lepel
5
0
1
4
2:11
-9
1
6.
Lepel
1
2:
5

Full table (Away matches) (Vitebsk Region - 2nd Phase)
1.
Gazovik
3
2
0
1
8:5
3
6
1.
Gazovik
6
8:
3

2.
Miory
3
1
1
1
5:6
-1
4
3.
Miory
4
5:
3

3.
Senno
3
1
1
1
2:7
-5
4
2.
Senno
4
2:
3

4.
Gorodok lions
3
0
1
2
4:8
-4
1
4.
Gorodok lions
1
4:
3

5.
Polotsk
3
0
1
2
1:11
-10
1
5.
Polotsk
1
1:
3

6.
AviaDor Orsha
3
0
0
3
2:11
-9
0
6.
AviaDor Orsha
0
2:
3

1.
Postavy
3
2
1
0
11:5
6
7
3.
Postavy
7
11:
3

2.
Lepel
3
2
0
1
8:2
6
6
2.
Lepel
6
8:
3

3.
FK Glubokoe
3
2
0
1
7:4
3
6
1.
FK Glubokoe
6
7:
3

4.
Prodcenter
3
0
0
3
0:9
-9
0
5.
Prodcenter
0
0:
3

5.
FC Chashniki
3
0
0
3
0:12
-12
0
6.
FC Chashniki
0
0:
3

6.
Niva Tolochin
3
0
0
3
0:14
-14
0
4.
Niva Tolochin
0
0:
3

Full table (Away matches) (Minsk Region)
1.
Molodechno-DYuSSh 4
9
8
0
1
43:10
33
24
1.
Molodechno-DYuSSh 4
24
43:
9

2.
Uzda
9
5
2
2
27:17
10
17
2.
Uzda
17
27:
9

3.
Kolos Cherven
9
5
2
2
19:14
5
17
3.
Kolos Cherven
17
19:
9

4.
Falko
9
4
0
5
13:21
-8
12
4.
Falko
12
13:
9

5.
SMI Autotrans
9
3
1
5
26:25
1
10
5.
SMI Autotrans
10
26:
9

6.
Smolevichy-STI
9
3
1
5
20:20
0
10
6.
Smolevichy-STI
10
20:
9

7.
Livadija
9
2
1
6
13:33
-20
7
7.
Livadija
7
13:
9

8.
FK Viliya
9
1
1
7
6:40
-34
4
8.
FK Viliya
4
6:
9

9.
Krupki
9
1
0
8
12:48
-36
3
10.
Krupki
3
12:
9

10.
Berezino
9
0
0
9
5:75
-70
0
9.
Berezino
0
5:
9

1.
Partizan Salihorsk
10
8
1
1
34:8
26
25
1.
Partizan Salihorsk
25
34:
10

2.
Viktoriya Maryina Horka
11
6
2
3
33:20
13
20
3.
Viktoriya Maryina Horka
20
33:
11

3.
BGU Minsk
10
5
4
1
19:5
14
19
2.
BGU Minsk
19
19:
10

4.
Kletsk
10
5
1
4
20:33
-13
16
5.
Kletsk
16
20:
10

5.
Kronon
10
4
2
4
23:17
6
14
6.
Kronon
14
23:
10

6.
Energosbyt-BSATU
10
4
2
4
24:23
1
14
4.
Energosbyt-BSATU
14
24:
10

7.
Stroitel Kapyl
10
4
1
5
19:23
-4
13
7.
Stroitel Kapyl
13
19:
10

8.
Spartak Slutsk
10
2
2
6
13:40
-27
8
9.
Spartak Slutsk
8
13:
10

9.
Starye Dorogi
9
2
1
6
11:20
-9
7
8.
Starye Dorogi
7
11:
9

10.
Lyuban'
10
1
1
8
10:41
-31
4
10.
Lyuban'
4
10:
10

11.
Veras
10
0
1
9
1:43
-42
1
11.
Veras
1
1:
10