Champions league
Europa League
Premier League
Championship
League One
League Two
Primera Division
Segunda Division
1.Bundesliga
2.Bundesliga
Serie A
Serie B
Ligue 1
Ligue 2
Eredivisie
Jupiler League
Primeira Liga
Allsvenskan
Veikkausliiga
Eliteserien
Serie A
Premier League
Süper lig
Super League
Super League
Bundesliga
Superliga
MLS
1.HNL
1.liga
Premiership
1.SNL
Pricing Plans
Pay per period
Days Sale Price
30 144 EUR
90 -17% 400 EUR
180 -25% 603 EUR
365 -33% 1000 EUR
Promo code:

Serie B

Matches: 111

Home team: 51 (46%)
Away team: 28 (25%)
Draws: 32 (29%)

OVER/UNDER

OVER 1,5: 75%
OVER 2,5: 42%
OVER 3,5: 19%

Home team

OVER 0,5: 88 (79%)
OVER 1,5: 46 (41%)
OVER 2,5: 17 (15%)

Away team

OVER 0,5: 75 (68%)
OVER 1,5: 27 (24%)
OVER 2,5: 9 (8%)
Match review Serie B
12. Round
8.11 20:00
Crotone
3:1 (2:1)
Ascoli Picchio
8.11 20:00

Crotone
Ascoli Picchio
3
1
11. Round
4.11 20:00
Cosenza
2:0 (2:0)
Cremonese
4.11 20:00

Cosenza
Cremonese
2
0
3.11 20:00
Benevento Calcio
2:0 (2:0)
Empoli
3.11 20:00

Benevento Calcio
Empoli
2
0
3.11 14:00
Pordenone
2:1 (1:0)
Trapani
3.11 14:00

Pordenone
Trapani
2
1
3.11 14:00
AS Cittadella
0:0 (0:0)
Frosinone
3.11 14:00

AS Cittadella
Frosinone
0
0
2.11 17:00
Salernitana
2:1 (0:0)
Virtus Entella
2.11 17:00

Salernitana
Virtus Entella
2
1
2.11 14:00
Pescara
3:0 (1:0)
AC Pisa
2.11 14:00

Pescara
AC Pisa
3
0
2.11 14:00
Livorno
2:1 (0:0)
Juve Stabia
2.11 14:00

Livorno
Juve Stabia
2
1
2.11 14:00
Crotone
2:3 (0:1)
Perugia
2.11 14:00

Crotone
Perugia
2
3
2.11 14:00
Ascoli Picchio
1:1 (0:0)
Venezia
2.11 14:00

Ascoli Picchio
Venezia
1
1
1.11 20:00
Spezia
0:0 (0:0)
A.C. Chievo Verona
1.11 20:00

Spezia
A.C. Chievo Verona
0
0
10. Round
30.10 20:00
Frosinone
3:0 (1:0)
Trapani
30.10 20:00

Frosinone
Trapani
3
0
30.10 17:50
Benevento Calcio
2:0 (0:0)
Cremonese
30.10 17:50

Benevento Calcio
Cremonese
2
0
29.10 20:00
Virtus Entella
1:0 (0:0)
Cosenza
29.10 20:00

Virtus Entella
Cosenza
1
0
29.10 20:00
Venezia
1:2 (0:0)
Pordenone
29.10 20:00

Venezia
Pordenone
1
2
29.10 20:00
AC Pisa
2:1 (2:0)
Salernitana
29.10 20:00

AC Pisa
Salernitana
2
1
29.10 20:00
Perugia
1:1 (0:1)
Ascoli Picchio
29.10 20:00

Perugia
Ascoli Picchio
1
1
29.10 20:00
Juve Stabia
2:1 (1:1)
Pescara
29.10 20:00

Juve Stabia
Pescara
2
1
29.10 20:00
Empoli
1:1 (0:0)
Spezia
29.10 20:00

Empoli
Spezia
1
1
29.10 20:00
AS Cittadella
1:0 (0:0)
Livorno
29.10 20:00

AS Cittadella
Livorno
1
0
29.10 20:00
A.C. Chievo Verona
2:1 (0:1)
Crotone
29.10 20:00

A.C. Chievo Verona
Crotone
2
1
9. Round
27.10 20:00
Cremonese
1:1 (0:0)
Frosinone
27.10 20:00

Cremonese
Frosinone
1
1
26.10 17:00
Livorno
1:0 (1:0)
AC Pisa
26.10 17:00

Livorno
AC Pisa
1
0
26.10 14:00
Trapani
2:2 (1:1)
Empoli
26.10 14:00

Trapani
Empoli
2
2
26.10 14:00
Spezia
2:0 (1:0)
Juve Stabia
26.10 14:00

Spezia
Juve Stabia
2
0
26.10 14:00
Salernitana
1:1 (0:0)
Perugia
26.10 14:00

Salernitana
Perugia
1
1
26.10 14:00
Pordenone
0:0 (0:0)
AS Cittadella
26.10 14:00

Pordenone
AS Cittadella
0
0
26.10 14:00
Pescara
4:0 (0:0)
Benevento Calcio
26.10 14:00

Pescara
Benevento Calcio
4
0
26.10 14:00
Crotone
3:2 (1:1)
Venezia
26.10 14:00

Crotone
Venezia
3
2
26.10 14:00
Cosenza
1:1 (1:1)
A.C. Chievo Verona
26.10 14:00

Cosenza
A.C. Chievo Verona
1
1
25.10 20:00
Ascoli Picchio
2:1 (2:1)
Virtus Entella
25.10 20:00

Ascoli Picchio
Virtus Entella
2
1
8. Round
21.10 20:00
Frosinone
1:0 (0:0)
Livorno
21.10 20:00

Frosinone
Livorno
1
0
20.10 20:00
Empoli
1:1 (1:0)
Cremonese
20.10 20:00

Empoli
Cremonese
1
1
20.10 14:00
AC Pisa
1:1 (1:0)
Crotone
20.10 14:00

AC Pisa
Crotone
1
1
20.10 14:00
A.C. Chievo Verona
2:0 (1:0)
Ascoli Picchio
20.10 14:00

A.C. Chievo Verona
Ascoli Picchio
2
0
19.10 17:00
Benevento Calcio
1:0 (1:0)
Perugia
19.10 17:00

Benevento Calcio
Perugia
1
0
19.10 14:00
Virtus Entella
1:1 (1:0)
Trapani
19.10 14:00

Virtus Entella
Trapani
1
1
19.10 14:00
Venezia
1:0 (1:0)
Salernitana
19.10 14:00

Venezia
Salernitana
1
0
19.10 14:00
Pescara
1:2 (1:0)
Spezia
19.10 14:00

Pescara
Spezia
1
2
19.10 14:00
Juve Stabia
4:2 (4:1)
Pordenone
19.10 14:00

Juve Stabia
Pordenone
4
2
18.10 20:00
AS Cittadella
1:3 (1:0)
Cosenza
18.10 20:00

AS Cittadella
Cosenza
1
3
7. Round
6.10 20:00
Ascoli Picchio
0:2 (0:0)
Pescara
6.10 20:00

Ascoli Picchio
Pescara
0
2
6.10 14:00
Salernitana
1:1 (1:0)
Frosinone
6.10 14:00

Salernitana
Frosinone
1
1
6.10 14:00
Cremonese
0:2 (0:1)
AS Cittadella
6.10 14:00

Cremonese
AS Cittadella
0
2
5.10 17:00
Trapani
1:2 (1:0)
Juve Stabia
5.10 17:00

Trapani
Juve Stabia
1
2
5.10 14:00
Spezia
0:1 (0:0)
Benevento Calcio
5.10 14:00

Spezia
Benevento Calcio
0
1
5.10 14:00
Pordenone
2:0 (2:0)
Empoli
5.10 14:00

Pordenone
Empoli
2
0
5.10 14:00
Livorno
3:4 (3:1)
A.C. Chievo Verona
5.10 14:00

Livorno
A.C. Chievo Verona
3
4
5.10 14:00
Crotone
3:1 (2:0)
Virtus Entella
5.10 14:00

Crotone
Virtus Entella
3
1
5.10 14:00
Cosenza
1:1 (1:0)
Venezia
5.10 14:00

Cosenza
Venezia
1
1
4.10 20:00
Perugia
1:0 (1:0)
AC Pisa
4.10 20:00

Perugia
AC Pisa
1
0
6. Round
30.9 20:00
Cremonese
1:0 (1:0)
Ascoli Picchio
30.9 20:00

Cremonese
Ascoli Picchio
1
0
29.9 20:00
Livorno
2:3 (1:1)
Salernitana
29.9 20:00

Livorno
Salernitana
2
3
29.9 14:00
Spezia
2:4 (1:3)
Trapani
29.9 14:00

Spezia
Trapani
2
4
29.9 14:00
A.C. Chievo Verona
1:1 (0:1)
Pordenone
29.9 14:00

A.C. Chievo Verona
Pordenone
1
1
29.9 14:00
Benevento Calcio
1:1 (1:0)
Virtus Entella
29.9 14:00

Benevento Calcio
Virtus Entella
1
1
28.9 17:00
Empoli
3:0 (2:0)
Perugia
28.9 17:00

Empoli
Perugia
3
0
28.9 14:00
Venezia
1:1 (0:1)
AC Pisa
28.9 14:00

Venezia
AC Pisa
1
1
28.9 14:00
Juve Stabia
0:1 (0:0)
AS Cittadella
28.9 14:00

Juve Stabia
AS Cittadella
0
1
28.9 14:00
Frosinone
1:1 (1:0)
Cosenza
28.9 14:00

Frosinone
Cosenza
1
1
27.9 20:00
Pescara
0:3 (0:1)
Crotone
27.9 20:00

Pescara
Crotone
0
3
5. Round
25.9 20:00
Salernitana
1:1 (1:1)
A.C. Chievo Verona
25.9 20:00

Salernitana
A.C. Chievo Verona
1
1
25.9 18:00
Trapani
0:0 (0:0)
Cremonese
25.9 18:00

Trapani
Cremonese
0
0
24.9 20:00
Virtus Entella
0:2 (0:1)
Venezia
24.9 20:00

Virtus Entella
Venezia
0
2
24.9 20:00
Pordenone
1:1 (0:0)
Benevento Calcio
24.9 20:00

Pordenone
Benevento Calcio
1
1
24.9 20:00
AC Pisa
2:3 (1:1)
Empoli
24.9 20:00

AC Pisa
Empoli
2
3
24.9 20:00
Perugia
3:1 (2:1)
Frosinone
24.9 20:00

Perugia
Frosinone
3
1
24.9 20:00
Crotone
2:0 (0:0)
Juve Stabia
24.9 20:00

Crotone
Juve Stabia
2
0
24.9 20:00
Cosenza
1:1 (0:0)
Livorno
24.9 20:00

Cosenza
Livorno
1
1
24.9 20:00
AS Cittadella
2:1 (1:0)
Pescara
24.9 20:00

AS Cittadella
Pescara
2
1
24.9 20:00
Ascoli Picchio
3:0 (2:0)
Spezia
24.9 20:00

Ascoli Picchio
Spezia
3
0
4. Round
22.9 20:00
Trapani
0:1 (0:0)
Salernitana
22.9 20:00

Trapani
Salernitana
0
1
21.9 17:00
A.C. Chievo Verona
2:2 (0:1)
AC Pisa
21.9 17:00

A.C. Chievo Verona
AC Pisa
2
2
21.9 14:00
Spezia
2:2 (2:1)
Perugia
21.9 14:00

Spezia
Perugia
2
2
21.9 14:00
Pescara
1:1 (0:1)
Virtus Entella
21.9 14:00

Pescara
Virtus Entella
1
1
21.9 14:00
Livorno
2:1 (1:0)
Pordenone
21.9 14:00

Livorno
Pordenone
2
1
21.9 14:00
Juve Stabia
1:5 (0:0)
Ascoli Picchio
21.9 14:00

Juve Stabia
Ascoli Picchio
1
5
21.9 14:00
Empoli
1:0 (1:0)
AS Cittadella
21.9 14:00

Empoli
AS Cittadella
1
0
21.9 14:00
Cremonese
2:1 (2:1)
Crotone
21.9 14:00

Cremonese
Crotone
2
1
21.9 14:00
Benevento Calcio
1:0 (0:0)
Cosenza
21.9 14:00

Benevento Calcio
Cosenza
1
0
20.9 20:00
Frosinone
1:1 (0:0)
Venezia
20.9 20:00

Frosinone
Venezia
1
1
3. Round
16.9 20:00
Salernitana
0:2 (0:2)
Benevento Calcio
16.9 20:00

Salernitana
Benevento Calcio
0
2
15.9 20:00
AC Pisa
4:1 (1:0)
Cremonese
15.9 20:00

AC Pisa
Cremonese
4
1
15.9 14:00
Crotone
0:0 (0:0)
Empoli
15.9 14:00

Crotone
Empoli
0
0
15.9 14:00
Cosenza
1:2 (0:1)
Pescara
15.9 14:00

Cosenza
Pescara
1
2
14.9 17:00
Venezia
0:2 (0:1)
A.C. Chievo Verona
14.9 17:00

Venezia
A.C. Chievo Verona
0
2
14.9 14:00
Virtus Entella
1:0 (0:0)
Frosinone
14.9 14:00

Virtus Entella
Frosinone
1
0
14.9 14:00
Perugia
0:0 (0:0)
Juve Stabia
14.9 14:00

Perugia
Juve Stabia
0
0
14.9 14:00
AS Cittadella
2:0 (2:0)
Trapani
14.9 14:00

AS Cittadella
Trapani
2
0
14.9 14:00
Ascoli Picchio
2:0 (1:0)
Livorno
14.9 14:00

Ascoli Picchio
Livorno
2
0
13.9 20:00
Pordenone
1:0 (0:0)
Spezia
13.9 20:00

Pordenone
Spezia
1
0
2. Round
1.9 20:00
Frosinone
2:1 (0:1)
Ascoli Picchio
1.9 20:00

Frosinone
Ascoli Picchio
2
1
1.9 17:00
Pescara
4:2 (1:2)
Pordenone
1.9 17:00

Pescara
Pordenone
4
2
1.9 17:00
Juve Stabia
0:2 (0:1)
AC Pisa
1.9 17:00

Juve Stabia
AC Pisa
0
2
31.8 20:00
Trapani
0:1 (0:1)
Venezia
31.8 20:00

Trapani
Venezia
0
1
31.8 20:00
Livorno
0:1 (0:0)
Perugia
31.8 20:00

Livorno
Perugia
0
1
31.8 20:00
Cremonese
0:1 (0:1)
Virtus Entella
31.8 20:00

Cremonese
Virtus Entella
0
1
31.8 20:00
Cosenza
0:1 (0:0)
Salernitana
31.8 20:00

Cosenza
Salernitana
0
1
31.8 17:00
Spezia
1:2 (1:2)
Crotone
31.8 17:00

Spezia
Crotone
1
2
31.8 17:00
Benevento Calcio
4:1 (1:0)
AS Cittadella
31.8 17:00

Benevento Calcio
AS Cittadella
4
1
30.8 20:00
A.C. Chievo Verona
1:1 (1:1)
Empoli
30.8 20:00

A.C. Chievo Verona
Empoli
1
1
1. Round
26.8 20:00
Pordenone
3:0 (1:0)
Frosinone
26.8 20:00

Pordenone
Frosinone
3
0
25.8 20:00
Perugia
2:1 (1:1)
A.C. Chievo Verona
25.8 20:00

Perugia
A.C. Chievo Verona
2
1
23.8 14:00
Empoli
2:1 (1:0)
Juve Stabia
23.8 14:00

Empoli
Juve Stabia
2
1
23.8 14:00
Virtus Entella
1:0 (1:0)
Livorno
23.8 14:00

Virtus Entella
Livorno
1
0
23.8 14:00
Venezia
1:2 (0:0)
Cremonese
23.8 14:00

Venezia
Cremonese
1
2
23.8 14:00
AS Cittadella
0:3 (0:0)
Spezia
23.8 14:00

AS Cittadella
Spezia
0
3
23.8 14:00
Ascoli Picchio
3:1 (1:0)
Trapani
23.8 14:00

Ascoli Picchio
Trapani
3
1
23.8 14:00
Salernitana
3:1 (1:0)
Pescara
23.8 14:00

Salernitana
Pescara
3
1
24.8 17:00
Crotone
0:0 (0:0)
Cosenza
24.8 17:00

Crotone
Cosenza
0
0
23.8 20:00
AC Pisa
0:0 (0:0)
Benevento Calcio
23.8 20:00

AC Pisa
Benevento Calcio
0
0