Champions league
Europa League
Premier League
Championship
League One
League Two
Primera Division
Segunda Division
1.Bundesliga
2.Bundesliga
Serie A
Serie B
Ligue 1
Ligue 2
Eredivisie
Jupiler League
Primeira Liga
Allsvenskan
Veikkausliiga
Eliteserien
Serie A
Premier League
Süper lig
Super League
Super League
Bundesliga
Superliga
MLS
1.HNL
1.liga
Premiership
1.SNL
Pricing Plans
Pay per period
Days Sale Price
30 144 EUR
90 -17% 400 EUR
180 -25% 603 EUR
365 -33% 1000 EUR
Promo code:

Segunda Division

Matches: 177

Home team: 69 (39%)
Away team: 45 (25%)
Draws: 63 (36%)

OVER/UNDER

OVER 1,5: 70%
OVER 2,5: 38%
OVER 3,5: 24%

Home team

OVER 0,5: 131 (74%)
OVER 1,5: 62 (35%)
OVER 2,5: 28 (16%)

Away team

OVER 0,5: 119 (67%)
OVER 1,5: 50 (28%)
OVER 2,5: 14 (8%)
Match review Segunda Division
16. Round
17.11 21:00
Tenerife
1:1 (1:1)
Cádiz
17.11 21:00

Tenerife
Cádiz
1
1
17.11 18:30
Lugo
1:1 (0:1)
Racing Santander
17.11 18:30

Lugo
Racing Santander
1
1
17.11 18:30
Mirandés
2:1 (2:1)
UD Las Palmas
17.11 18:30

Mirandés
UD Las Palmas
2
1
17.11 16:00
Real Oviedo
0:0 (0:0)
Real Sporting de Gijón
17.11 16:00

Real Oviedo
Real Sporting de Gijón
0
0
17.11 14:00
AD Alcorcón
1:0 (1:0)
Málaga Club de Fútbol
17.11 14:00

AD Alcorcón
Málaga Club de Fútbol
1
0
17.11 12:00
Ponferradina
1:1 (0:0)
Girona FC
17.11 12:00

Ponferradina
Girona FC
1
1
16.11 21:00
Real Zaragoza
0:1 (0:0)
Albacete
16.11 21:00

Real Zaragoza
Albacete
0
1
16.11 18:30
Elche
1:1 (0:0)
UD Almería
16.11 18:30

Elche
UD Almería
1
1
16.11 18:30
CD Numancia
2:2 (1:1)
Rayo Vallecano
16.11 18:30

CD Numancia
Rayo Vallecano
2
2
16.11 16:00
Extremadura UD
2:0 (2:0)
Deportivo La Coruňa
16.11 16:00

Extremadura UD
Deportivo La Coruňa
2
0
16.11 13:00
Fuenlabrada
3:2 (1:0)
Huesca
16.11 13:00

Fuenlabrada
Huesca
3
2
15. Round
10.11 21:00
Rayo Vallecano
1:1 (0:1)
Cádiz
10.11 21:00

Rayo Vallecano
Cádiz
1
1
10.11 18:00
Racing Santander
2:2 (0:0)
Ponferradina
10.11 18:00

Racing Santander
Ponferradina
2
2
10.11 18:00
Málaga Club de Fútbol
0:0 (0:0)
Fuenlabrada
10.11 18:00

Málaga Club de Fútbol
Fuenlabrada
0
0
10.11 16:00
UD Almería
1:1 (1:0)
Real Zaragoza
10.11 16:00

UD Almería
Real Zaragoza
1
1
10.11 12:00
Deportivo La Coruňa
1:3 (1:1)
Elche
10.11 12:00

Deportivo La Coruňa
Elche
1
3
9.11 20:00
UD Las Palmas
1:1 (1:1)
AD Alcorcón
9.11 20:00

UD Las Palmas
AD Alcorcón
1
1
9.11 18:00
Real Sporting de Gijón
0:1 (0:1)
CD Numancia
9.11 18:00

Real Sporting de Gijón
CD Numancia
0
1
9.11 18:00
Albacete
0:1 (0:0)
Lugo
9.11 18:00

Albacete
Lugo
0
1
9.11 16:00
Huesca
3:1 (2:1)
Real Oviedo
9.11 16:00

Huesca
Real Oviedo
3
1
9.11 16:00
Mirandés
2:0 (1:0)
Extremadura UD
9.11 16:00

Mirandés
Extremadura UD
2
0
8.11 21:00
Girona FC
1:0 (0:0)
Tenerife
8.11 21:00

Girona FC
Tenerife
1
0
14. Round
3.11 20:00
Elche
4:2 (2:1)
Mirandés
3.11 20:00

Elche
Mirandés
4
2
3.11 18:30
Real Zaragoza
3:0 (2:0)
UD Las Palmas
3.11 18:30

Real Zaragoza
UD Las Palmas
3
0
3.11 16:00
Lugo
1:0 (0:0)
Rayo Vallecano
3.11 16:00

Lugo
Rayo Vallecano
1
0
3.11 12:00
Extremadura UD
1:3 (0:2)
Girona FC
3.11 12:00

Extremadura UD
Girona FC
1
3
2.11 20:00
Tenerife
0:0 (0:0)
Huesca
2.11 20:00

Tenerife
Huesca
0
0
2.11 18:00
AD Alcorcón
1:0 (1:0)
Racing Santander
2.11 18:00

AD Alcorcón
Racing Santander
1
0
2.11 16:00
Fuenlabrada
1:1 (1:0)
Deportivo La Coruňa
2.11 16:00

Fuenlabrada
Deportivo La Coruňa
1
1
1.11 21:00
Real Oviedo
0:0 (0:0)
UD Almería
1.11 21:00

Real Oviedo
UD Almería
0
0
1.11 18:30
Ponferradina
1:0 (0:0)
Málaga Club de Fútbol
1.11 18:30

Ponferradina
Málaga Club de Fútbol
1
0
1.11 16:00
Cádiz
3:1 (1:0)
Real Sporting de Gijón
1.11 16:00

Cádiz
Real Sporting de Gijón
3
1
1.11 12:00
CD Numancia
1:0 (0:0)
Albacete
1.11 12:00

CD Numancia
Albacete
1
0
13. Round
27.10 20:00
UD Almería
3:2 (0:0)
Extremadura UD
27.10 20:00

UD Almería
Extremadura UD
3
2
27.10 17:00
UD Las Palmas
1:3 (0:2)
Fuenlabrada
27.10 17:00

UD Las Palmas
Fuenlabrada
1
3
27.10 17:00
Huesca
2:0 (1:0)
Elche
27.10 17:00

Huesca
Elche
2
0
27.10 15:00
Real Sporting de Gijón
4:0 (2:0)
Real Zaragoza
27.10 15:00

Real Sporting de Gijón
Real Zaragoza
4
0
27.10 11:00
Girona FC
0:0 (0:0)
AD Alcorcón
27.10 11:00

Girona FC
AD Alcorcón
0
0
26.10 19:00
CD Numancia
3:1 (1:1)
Lugo
26.10 19:00

CD Numancia
Lugo
3
1
26.10 19:00
Málaga Club de Fútbol
2:1 (0:0)
Real Oviedo
26.10 19:00

Málaga Club de Fútbol
Real Oviedo
2
1
26.10 17:00
Racing Santander
1:1 (1:0)
Deportivo La Coruňa
26.10 17:00

Racing Santander
Deportivo La Coruňa
1
1
26.10 17:00
Mirandés
0:0 (0:0)
Tenerife
26.10 17:00

Mirandés
Tenerife
0
0
26.10 15:00
Rayo Vallecano
1:3 (0:1)
Ponferradina
26.10 15:00

Rayo Vallecano
Ponferradina
1
3
25.10 20:00
Albacete
1:0 (0:0)
Cádiz
25.10 20:00

Albacete
Cádiz
1
0
12. Round
20.10 20:00
Real Zaragoza
1:2 (0:1)
Mirandés
20.10 20:00

Real Zaragoza
Mirandés
1
2
20.10 17:00
Tenerife
3:3 (2:1)
Racing Santander
20.10 17:00

Tenerife
Racing Santander
3
3
20.10 17:00
Real Oviedo
4:2 (2:1)
Girona FC
20.10 17:00

Real Oviedo
Girona FC
4
2
20.10 15:00
Deportivo La Coruňa
0:2 (0:1)
Málaga Club de Fútbol
20.10 15:00

Deportivo La Coruňa
Málaga Club de Fútbol
0
2
20.10 11:00
Fuenlabrada
0:1 (0:0)
Albacete
20.10 11:00

Fuenlabrada
Albacete
0
1
19.10 19:00
Extremadura UD
0:3 (0:1)
Rayo Vallecano
19.10 19:00

Extremadura UD
Rayo Vallecano
0
3
19.10 17:00
Lugo
3:2 (2:0)
Huesca
19.10 17:00

Lugo
Huesca
3
2
19.10 17:00
Elche
0:1 (0:1)
Real Sporting de Gijón
19.10 17:00

Elche
Real Sporting de Gijón
0
1
19.10 15:00
Ponferradina
1:1 (1:0)
CD Numancia
19.10 15:00

Ponferradina
CD Numancia
1
1
19.10 15:00
AD Alcorcón
2:2 (1:0)
UD Almería
19.10 15:00

AD Alcorcón
UD Almería
2
2
18.10 20:00
Cádiz
2:0 (1:0)
UD Las Palmas
18.10 20:00

Cádiz
UD Las Palmas
2
0
6. Round
16.10 20:00
Fuenlabrada
2:1 (1:0)
Real Zaragoza
16.10 20:00

Fuenlabrada
Real Zaragoza
2
1
11. Round
13.10 20:00
UD Las Palmas
3:0 (2:0)
Deportivo La Coruňa
13.10 20:00

UD Las Palmas
Deportivo La Coruňa
3
0
13.10 17:00
Huesca
1:1 (0:0)
Racing Santander
13.10 17:00

Huesca
Racing Santander
1
1
13.10 17:00
Albacete
1:2 (1:0)
Real Oviedo
13.10 17:00

Albacete
Real Oviedo
1
2
13.10 15:00
CD Numancia
0:1 (0:0)
Real Zaragoza
13.10 15:00

CD Numancia
Real Zaragoza
0
1
13.10 11:00
Mirandés
2:1 (1:0)
Fuenlabrada
13.10 11:00

Mirandés
Fuenlabrada
2
1
12.10 17:00
Málaga Club de Fútbol
1:2 (0:1)
Cádiz
12.10 17:00

Málaga Club de Fútbol
Cádiz
1
2
12.10 17:00
Extremadura UD
1:1 (1:0)
Ponferradina
12.10 17:00

Extremadura UD
Ponferradina
1
1
12.10 11:00
UD Almería
0:0 (0:0)
Lugo
12.10 11:00

UD Almería
Lugo
0
0
12.10 11:00
Real Sporting de Gijón
1:3 (0:3)
AD Alcorcón
12.10 11:00

Real Sporting de Gijón
AD Alcorcón
1
3
12.10 11:00
Girona FC
0:2 (0:1)
Elche
12.10 11:00

Girona FC
Elche
0
2
11.10 20:00
Rayo Vallecano
2:1 (1:1)
Tenerife
11.10 20:00

Rayo Vallecano
Tenerife
2
1
10. Round
6.10 19:30
Racing Santander
0:3 (0:1)
Girona FC
6.10 19:30

Racing Santander
Girona FC
0
3
6.10 19:00
Huesca
2:0 (2:0)
Málaga Club de Fútbol
6.10 19:00

Huesca
Málaga Club de Fútbol
2
0
6.10 17:30
Deportivo La Coruňa
0:0 (0:0)
UD Almería
6.10 17:30

Deportivo La Coruňa
UD Almería
0
0
6.10 15:00
Real Zaragoza
0:2 (0:0)
Cádiz
6.10 15:00

Real Zaragoza
Cádiz
0
2
6.10 15:00
Real Oviedo
1:1 (1:0)
CD Numancia
6.10 15:00

Real Oviedo
CD Numancia
1
1
6.10 11:30
Fuenlabrada
2:0 (0:0)
Real Sporting de Gijón
6.10 11:30

Fuenlabrada
Real Sporting de Gijón
2
0
5.10 19:30
Tenerife
1:2 (1:1)
Extremadura UD
5.10 19:30

Tenerife
Extremadura UD
1
2
5.10 19:00
Ponferradina
2:0 (1:0)
Mirandés
5.10 19:00

Ponferradina
Mirandés
2
0
5.10 17:00
Elche
1:1 (0:0)
Rayo Vallecano
5.10 17:00

Elche
Rayo Vallecano
1
1
5.10 15:00
Lugo
0:2 (0:0)
UD Las Palmas
5.10 15:00

Lugo
UD Las Palmas
0
2
4.10 20:00
AD Alcorcón
0:1 (0:0)
Albacete
4.10 20:00

AD Alcorcón
Albacete
0
1
9. Round
3.10 20:00
Girona FC
3:1 (2:0)
Deportivo La Coruňa
3.10 20:00

Girona FC
Deportivo La Coruňa
3
1
3.10 18:00
Real Zaragoza
2:2 (1:1)
Málaga Club de Fútbol
3.10 18:00

Real Zaragoza
Málaga Club de Fútbol
2
2
3.10 18:00
Real Sporting de Gijón
4:2 (4:1)
UD Almería
3.10 18:00

Real Sporting de Gijón
UD Almería
4
2
2.10 20:00
Tenerife
0:1 (0:1)
Real Oviedo
2.10 20:00

Tenerife
Real Oviedo
0
1
2.10 20:00
Ponferradina
0:2 (0:1)
UD Las Palmas
2.10 20:00

Ponferradina
UD Las Palmas
0
2
2.10 18:00
Mirandés
1:1 (0:0)
Lugo
2.10 18:00

Mirandés
Lugo
1
1
2.10 18:00
Cádiz
1:0 (0:0)
Huesca
2.10 18:00

Cádiz
Huesca
1
0
1.10 20:00
Rayo Vallecano
1:1 (1:0)
AD Alcorcón
1.10 20:00

Rayo Vallecano
AD Alcorcón
1
1
1.10 18:00
Extremadura UD
2:0 (0:0)
Elche
1.10 18:00

Extremadura UD
Elche
2
0
1.10 18:00
CD Numancia
1:0 (0:0)
Fuenlabrada
1.10 18:00

CD Numancia
Fuenlabrada
1
0
1.10 18:00
Albacete
0:0 (0:0)
Racing Santander
1.10 18:00

Albacete
Racing Santander
0
0
8. Round
29.9 20:00
Lugo
1:4 (1:2)
Tenerife
29.9 20:00

Lugo
Tenerife
1
4
29.9 20:00
Deportivo La Coruňa
1:1 (0:0)
Mirandés
29.9 20:00

Deportivo La Coruňa
Mirandés
1
1
29.9 17:30
Real Oviedo
2:2 (1:1)
Real Zaragoza
29.9 17:30

Real Oviedo
Real Zaragoza
2
2
29.9 15:00
UD Almería
1:2 (0:0)
Cádiz
29.9 15:00

UD Almería
Cádiz
1
2
29.9 11:00
Málaga Club de Fútbol
0:0 (0:0)
Real Sporting de Gijón
29.9 11:00

Málaga Club de Fútbol
Real Sporting de Gijón
0
0
28.9 19:00
Racing Santander
0:0 (0:0)
CD Numancia
28.9 19:00

Racing Santander
CD Numancia
0
0
28.9 19:00
Elche
1:0 (1:0)
Ponferradina
28.9 19:00

Elche
Ponferradina
1
0
28.9 17:00
Huesca
1:0 (1:0)
Girona FC
28.9 17:00

Huesca
Girona FC
1
0
28.9 17:00
AD Alcorcón
0:2 (0:0)
Extremadura UD
28.9 17:00

AD Alcorcón
Extremadura UD
0
2
28.9 15:00
Fuenlabrada
2:2 (0:1)
Rayo Vallecano
28.9 15:00

Fuenlabrada
Rayo Vallecano
2
2
27.9 20:00
UD Las Palmas
3:2 (2:0)
Albacete
27.9 20:00

UD Las Palmas
Albacete
3
2
7. Round
22.9 19:00
Tenerife
0:1 (0:0)
Fuenlabrada
22.9 19:00

Tenerife
Fuenlabrada
0
1
22.9 19:00
Extremadura UD
0:1 (0:1)
Huesca
22.9 19:00

Extremadura UD
Huesca
0
1
22.9 17:00
Real Sporting de Gijón
1:1 (1:0)
Racing Santander
22.9 17:00

Real Sporting de Gijón
Racing Santander
1
1
22.9 17:00
CD Numancia
1:1 (1:1)
Elche
22.9 17:00

CD Numancia
Elche
1
1
22.9 15:00
Girona FC
1:0 (0:0)
UD Las Palmas
22.9 15:00

Girona FC
UD Las Palmas
1
0
22.9 11:00
Ponferradina
2:1 (0:0)
Real Oviedo
22.9 11:00

Ponferradina
Real Oviedo
2
1
21.9 19:30
Albacete
1:0 (0:0)
Málaga Club de Fútbol
21.9 19:30

Albacete
Málaga Club de Fútbol
1
0
21.9 19:00
Rayo Vallecano
1:1 (0:0)
UD Almería
21.9 19:00

Rayo Vallecano
UD Almería
1
1
21.9 17:00
Real Zaragoza
0:0 (0:0)
Lugo
21.9 17:00

Real Zaragoza
Lugo
0
0
21.9 15:00
Cádiz
0:0 (0:0)
Deportivo La Coruňa
21.9 15:00

Cádiz
Deportivo La Coruňa
0
0
20.9 20:00
Mirandés
2:2 (2:1)
AD Alcorcón
20.9 20:00

Mirandés
AD Alcorcón
2
2
6. Round
19.9 21:00
UD Las Palmas
1:0 (0:0)
Real Sporting de Gijón
19.9 21:00

UD Las Palmas
Real Sporting de Gijón
1
0
19.9 18:00
Real Oviedo
1:1 (0:0)
Extremadura UD
19.9 18:00

Real Oviedo
Extremadura UD
1
1
19.9 18:00
Elche
1:1 (1:0)
Tenerife
19.9 18:00

Elche
Tenerife
1
1
18.9 20:00
Deportivo La Coruňa
3:3 (0:1)
CD Numancia
18.9 20:00

Deportivo La Coruňa
CD Numancia
3
3
18.9 18:00
Lugo
2:2 (2:0)
Ponferradina
18.9 18:00

Lugo
Ponferradina
2
2
18.9 18:00
Huesca
0:1 (0:1)
Albacete
18.9 18:00

Huesca
Albacete
0
1
16.10 20:00
Fuenlabrada
0:0 (0:0)
Real Zaragoza
16.10 20:00

Fuenlabrada
Real Zaragoza
0
0
17.9 20:00
AD Alcorcón
3:0 (1:0)
Cádiz
17.9 20:00

AD Alcorcón
Cádiz
3
0
17.9 18:00
Racing Santander
4:0 (2:0)
Mirandés
17.9 18:00

Racing Santander
Mirandés
4
0
17.9 18:00
Málaga Club de Fútbol
1:1 (1:0)
Rayo Vallecano
17.9 18:00

Málaga Club de Fútbol
Rayo Vallecano
1
1
17.9 18:00
UD Almería
3:1 (1:0)
Girona FC
17.9 18:00

UD Almería
Girona FC
3
1
5. Round
15.9 20:00
Real Sporting de Gijón
1:1 (1:0)
Deportivo La Coruňa
15.9 20:00

Real Sporting de Gijón
Deportivo La Coruňa
1
1
15.9 19:00
Lugo
2:0 (2:0)
Fuenlabrada
15.9 19:00

Lugo
Fuenlabrada
2
0
15.9 17:00
Real Zaragoza
3:1 (1:0)
Extremadura UD
15.9 17:00

Real Zaragoza
Extremadura UD
3
1
15.9 15:00
Real Oviedo
0:2 (0:1)
Elche
15.9 15:00

Real Oviedo
Elche
0
2
15.9 11:00
Albacete
0:4 (0:2)
Tenerife
15.9 11:00

Albacete
Tenerife
0
4
14.9 19:30
Ponferradina
1:1 (1:0)
AD Alcorcón
14.9 19:30

Ponferradina
AD Alcorcón
1
1
14.9 19:30
Cádiz
2:0 (1:0)
Girona FC
14.9 19:30

Cádiz
Girona FC
2
0
14.9 17:30
UD Las Palmas
0:3 (0:1)
UD Almería
14.9 17:30

UD Las Palmas
UD Almería
0
3
14.9 15:00
CD Numancia
1:0 (0:0)
Huesca
14.9 15:00

CD Numancia
Huesca
1
0
14.9 15:00
Mirandés
1:1 (0:0)
Málaga Club de Fútbol
14.9 15:00

Mirandés
Málaga Club de Fútbol
1
1
13.9 20:00
Rayo Vallecano
2:0 (1:0)
Racing Santander
13.9 20:00

Rayo Vallecano
Racing Santander
2
0
4. Round
8.9 17:30
AD Alcorcón
0:3 (0:2)
Real Zaragoza
8.9 17:30

AD Alcorcón
Real Zaragoza
0
3
8.9 17:00
Mirandés
2:1 (1:1)
Real Oviedo
8.9 17:00

Mirandés
Real Oviedo
2
1
8.9 17:00
Elche
1:1 (1:0)
Lugo
8.9 17:00

Elche
Lugo
1
1
8.9 15:00
Girona FC
3:1 (1:0)
Rayo Vallecano
8.9 15:00

Girona FC
Rayo Vallecano
3
1
8.9 11:00
Huesca
1:0 (0:0)
Real Sporting de Gijón
8.9 11:00

Huesca
Real Sporting de Gijón
1
0
7.9 20:00
Tenerife
0:0 (0:0)
UD Las Palmas
7.9 20:00

Tenerife
UD Las Palmas
0
0
7.9 19:00
Fuenlabrada
1:1 (0:1)
Ponferradina
7.9 19:00

Fuenlabrada
Ponferradina
1
1
7.9 19:00
Extremadura UD
0:0 (0:0)
CD Numancia
7.9 19:00

Extremadura UD
CD Numancia
0
0
7.9 17:00
Málaga Club de Fútbol
0:1 (0:1)
UD Almería
7.9 17:00

Málaga Club de Fútbol
UD Almería
0
1
7.9 15:00
Deportivo La Coruňa
0:1 (0:0)
Albacete
7.9 15:00

Deportivo La Coruňa
Albacete
0
1
6.9 20:00
Racing Santander
1:2 (0:1)
Cádiz
6.9 20:00

Racing Santander
Cádiz
1
2
3. Round
1.9 20:00
Cádiz
2:1 (1:0)
Extremadura UD
1.9 20:00

Cádiz
Extremadura UD
2
1
1.9 19:00
Ponferradina
4:0 (1:0)
Tenerife
1.9 19:00

Ponferradina
Tenerife
4
0
1.9 18:00
Girona FC
1:0 (1:0)
Málaga Club de Fútbol
1.9 18:00

Girona FC
Málaga Club de Fútbol
1
0
1.9 17:00
Real Sporting de Gijón
2:0 (0:0)
Albacete
1.9 17:00

Real Sporting de Gijón
Albacete
2
0
1.9 17:00
Rayo Vallecano
3:1 (2:1)
Deportivo La Coruňa
1.9 17:00

Rayo Vallecano
Deportivo La Coruňa
3
1
1.9 17:00
Lugo
2:4 (1:2)
AD Alcorcón
1.9 17:00

Lugo
AD Alcorcón
2
4
31.8 20:00
UD Las Palmas
2:2 (0:1)
Racing Santander
31.8 20:00

UD Las Palmas
Racing Santander
2
2
31.8 19:00
UD Almería
1:0 (1:0)
Huesca
31.8 19:00

UD Almería
Huesca
1
0
31.8 17:00
CD Numancia
2:0 (0:0)
Mirandés
31.8 17:00

CD Numancia
Mirandés
2
0
31.8 17:00
Fuenlabrada
2:1 (1:1)
Real Oviedo
31.8 17:00

Fuenlabrada
Real Oviedo
2
1
30.8 20:00
Real Zaragoza
1:0 (0:0)
Elche
30.8 20:00

Real Zaragoza
Elche
1
0
2. Round
25.1 20:00
Extremadura UD
1:2 (0:1)
Fuenlabrada
25.1 20:00

Extremadura UD
Fuenlabrada
1
2
25.1 19:00
Tenerife
3:2 (1:0)
CD Numancia
25.1 19:00

Tenerife
CD Numancia
3
2
25.1 18:00
Huesca
3:1 (2:0)
Deportivo La Coruňa
25.1 18:00

Huesca
Deportivo La Coruňa
3
1
25.1 17:00
Real Sporting de Gijón
1:1 (1:0)
Rayo Vallecano
25.1 17:00

Real Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
1
1
25.1 17:00
Ponferradina
1:1 (0:0)
Real Zaragoza
25.1 17:00

Ponferradina
Real Zaragoza
1
1
24.1 20:00
Málaga Club de Fútbol
1:1 (0:0)
UD Las Palmas
24.1 20:00

Málaga Club de Fútbol
UD Las Palmas
1
1
24.1 19:00
AD Alcorcón
1:2 (1:0)
Elche
24.1 19:00

AD Alcorcón
Elche
1
2
24.1 18:00
Mirandés
1:2 (0:0)
Cádiz
24.1 18:00

Mirandés
Cádiz
1
2
24.1 17:00
Real Oviedo
1:1 (1:0)
Lugo
24.1 17:00

Real Oviedo
Lugo
1
1
24.1 17:00
Racing Santander
1:1 (1:0)
UD Almería
24.1 17:00

Racing Santander
UD Almería
1
1
23.1 21:00
Albacete
1:0 (0:0)
Girona FC
23.1 21:00

Albacete
Girona FC
1
0
1. Round
18.8 19:00
UD Las Palmas
0:1 (0:0)
Huesca
18.8 19:00

UD Las Palmas
Huesca
0
1
18.8 19:00
Cádiz
3:1 (0:1)
Ponferradina
18.8 19:00

Cádiz
Ponferradina
3
1
18.8 17:30
Girona FC
1:1 (0:0)
Real Sporting de Gijón
18.8 17:30

Girona FC
Real Sporting de Gijón
1
1
18.8 17:00
Deportivo La Coruňa
3:2 (1:0)
Real Oviedo
18.8 17:00

Deportivo La Coruňa
Real Oviedo
3
2
18.8 17:00
CD Numancia
0:1 (0:0)
AD Alcorcón
18.8 17:00

CD Numancia
AD Alcorcón
0
1
17.8 20:00
Real Zaragoza
2:0 (1:0)
Tenerife
17.8 20:00

Real Zaragoza
Tenerife
2
0
17.8 20:00
Rayo Vallecano
2:2 (2:1)
Mirandés
17.8 20:00

Rayo Vallecano
Mirandés
2
2
17.8 19:00
Elche
0:2 (0:2)
Fuenlabrada
17.8 19:00

Elche
Fuenlabrada
0
2
17.8 18:00
UD Almería
3:0 (1:0)
Albacete
17.8 18:00

UD Almería
Albacete
3
0
17.8 17:00
Racing Santander
0:1 (0:0)
Málaga Club de Fútbol
17.8 17:00

Racing Santander
Málaga Club de Fútbol
0
1
17.8 17:00
Lugo
0:0 (0:0)
Extremadura UD
17.8 17:00

Lugo
Extremadura UD
0
0