Champions league
Europa League
Premier League
Championship
Primera Division
1.Bundesliga
2.Bundesliga
Serie A
Ligue 1
Ligue 2
Eredivisie
Jupiler League
Primeira Liga
Allsvenskan
Veikkausliiga
Eliteserien
Serie A
Premier League
Süper lig
MLS
1.HNL
1.liga
1.SNL
Pricing Plans
Pay per period
Days Price
30 100 EUR
90 280 EUR
180 500 EUR
365 800 EUR

Eredivisie

Matches: 312

Home team: 157 (50%)
Away team: 94 (30%)
Draws: 61 (20%)

OVER/UNDER

OVER 1,5: 86%
OVER 2,5: 66%
OVER 3,5: 44%

Home team

OVER 0,5: 254 (81%)
OVER 1,5: 178 (57%)
OVER 2,5: 103 (33%)

Away team

OVER 0,5: 222 (71%)
OVER 1,5: 123 (39%)
OVER 2,5: 62 (20%)
Match review Eredivisie
Play off
28.5 19:45
Vitesse
0:2 (0:1)
FC Utrecht
28.5 19:45

Vitesse
FC Utrecht
0
2
24.5 19:45
FC Utrecht
1:1 (1:1)
Vitesse
24.5 19:45

FC Utrecht
Vitesse
1
1
21.5 19:45
Vitesse
3:1 (3:0)
FC Groningen
21.5 19:45

Vitesse
FC Groningen
3
1
21.5 17:30
FC Utrecht
3:0 (0:0)
Heracles Almelo
21.5 17:30

FC Utrecht
Heracles Almelo
3
0
18.5 19:45
FC Groningen
2:1 (1:0)
Vitesse
18.5 19:45

FC Groningen
Vitesse
2
1
18.5 17:30
Heracles Almelo
0:2 (0:2)
FC Utrecht
18.5 17:30

Heracles Almelo
FC Utrecht
0
2
34. Round
15.5 18:30
Emmen
1:0 (1:0)
FC Groningen
15.5 18:30

Emmen
FC Groningen
1
0
15.5 18:30
ADO Den Haag
6:2 (1:1)
Willem II
15.5 18:30

ADO Den Haag
Willem II
6
2
15.5 18:30
VVV-Venlo
1:3 (0:2)
Vitesse
15.5 18:30

VVV-Venlo
Vitesse
1
3
15.5 18:30
De Graafschap
1:4 (1:2)
Ajax
15.5 18:30

De Graafschap
Ajax
1
4
15.5 18:30
Excelsior
4:2 (1:1)
AZ
15.5 18:30

Excelsior
AZ
4
2
15.5 18:30
Fortuna Sittard
1:4 (1:1)
Feyenoord
15.5 18:30

Fortuna Sittard
Feyenoord
1
4
15.5 18:30
PSV
3:1 (1:1)
Heracles Almelo
15.5 18:30

PSV
Heracles Almelo
3
1
15.5 18:30
NAC Breda
0:0 (0:0)
Zwolle
15.5 18:30

NAC Breda
Zwolle
0
0
15.5 18:30
FC Utrecht
3:1 (1:1)
SC Heerenveen
15.5 18:30

FC Utrecht
SC Heerenveen
3
1
33. Round
12.5 11:30
FC Groningen
3:0 (1:0)
Fortuna Sittard
12.5 11:30

FC Groningen
Fortuna Sittard
3
0
12.5 11:30
Vitesse
6:1 (2:0)
De Graafschap
12.5 11:30

Vitesse
De Graafschap
6
1
12.5 11:30
Heracles Almelo
4:5 (1:2)
Excelsior
12.5 11:30

Heracles Almelo
Excelsior
4
5
12.5 11:30
Ajax
4:1 (2:0)
FC Utrecht
12.5 11:30

Ajax
FC Utrecht
4
1
12.5 11:30
Zwolle
2:4 (1:0)
VVV-Venlo
12.5 11:30

Zwolle
VVV-Venlo
2
4
12.5 11:30
Willem II
2:3 (2:1)
Emmen
12.5 11:30

Willem II
Emmen
2
3
12.5 11:30
AZ
1:0 (0:0)
PSV
12.5 11:30

AZ
PSV
1
0
12.5 11:30
Feyenoord
0:2 (0:1)
ADO Den Haag
12.5 11:30

Feyenoord
ADO Den Haag
0
2
12.5 11:30
SC Heerenveen
2:1 (0:0)
NAC Breda
12.5 11:30

SC Heerenveen
NAC Breda
2
1
32. Round
25.4 19:45
Willem II
0:3 (0:2)
PSV
25.4 19:45

Willem II
PSV
0
3
25.4 17:30
ADO Den Haag
3:1 (2:1)
Excelsior
25.4 17:30

ADO Den Haag
Excelsior
3
1
24.4 19:45
NAC Breda
0:4 (0:2)
Feyenoord
24.4 19:45

NAC Breda
Feyenoord
0
4
29.4 19:00
Zwolle
3:2 (0:1)
FC Groningen
29.4 19:00

Zwolle
FC Groningen
3
2
24.4 18:45
FC Utrecht
2:1 (1:1)
Fortuna Sittard
24.4 18:45

FC Utrecht
Fortuna Sittard
2
1
23.4 19:45
Ajax
4:2 (1:0)
Vitesse
23.4 19:45

Ajax
Vitesse
4
2
23.4 18:45
AZ
2:1 (1:1)
Heracles Almelo
23.4 18:45

AZ
Heracles Almelo
2
1
23.4 18:45
SC Heerenveen
2:2 (1:0)
VVV-Venlo
23.4 18:45

SC Heerenveen
VVV-Venlo
2
2
23.4 17:30
De Graafschap
1:0 (1:0)
Emmen
23.4 17:30

De Graafschap
Emmen
1
0
31. Round
21.4 15:45
PSV
3:1 (1:0)
ADO Den Haag
21.4 15:45

PSV
ADO Den Haag
3
1
21.4 13:30
Fortuna Sittard
2:1 (1:0)
NAC Breda
21.4 13:30

Fortuna Sittard
NAC Breda
2
1
21.4 11:15
Excelsior
1:1 (0:1)
Willem II
21.4 11:15

Excelsior
Willem II
1
1
20.4 19:45
VVV-Venlo
4:1 (1:1)
De Graafschap
20.4 19:45

VVV-Venlo
De Graafschap
4
1
20.4 19:45
Feyenoord
2:1 (0:1)
AZ
20.4 19:45

Feyenoord
AZ
2
1
20.4 18:45
Vitesse
4:1 (1:1)
Zwolle
20.4 18:45

Vitesse
Zwolle
4
1
20.4 17:30
FC Groningen
0:1 (0:0)
Ajax
20.4 17:30

FC Groningen
Ajax
0
1
20.4 17:30
Emmen
2:0 (2:0)
FC Utrecht
20.4 17:30

Emmen
FC Utrecht
2
0
19.4 19:00
Heracles Almelo
2:1 (1:1)
SC Heerenveen
19.4 19:00

Heracles Almelo
SC Heerenveen
2
1
30. Round
14.4 15:45
FC Utrecht
0:0 (0:0)
Vitesse
14.4 15:45

FC Utrecht
Vitesse
0
0
14.4 13:30
SC Heerenveen
1:1 (1:0)
FC Groningen
14.4 13:30

SC Heerenveen
FC Groningen
1
1
14.4 13:30
Willem II
2:0 (1:0)
Zwolle
14.4 13:30

Willem II
Zwolle
2
0
14.4 11:15
PSV
2:1 (0:1)
De Graafschap
14.4 11:15

PSV
De Graafschap
2
1
13.4 19:45
Fortuna Sittard
1:1 (1:0)
VVV-Venlo
13.4 19:45

Fortuna Sittard
VVV-Venlo
1
1
13.4 19:45
Feyenoord
2:1 (1:0)
Heracles Almelo
13.4 19:45

Feyenoord
Heracles Almelo
2
1
13.4 17:30
Ajax
6:2 (3:1)
Excelsior
13.4 17:30

Ajax
Excelsior
6
2
13.4 17:30
AZ
2:3 (0:1)
ADO Den Haag
13.4 17:30

AZ
ADO Den Haag
2
3
12.4 19:00
NAC Breda
1:1 (0:1)
Emmen
12.4 19:00

NAC Breda
Emmen
1
1
29. Round
7.4 15:45
Vitesse
3:3 (1:1)
PSV
7.4 15:45

Vitesse
PSV
3
3
7.4 13:30
VVV-Venlo
0:3 (0:1)
Feyenoord
7.4 13:30

VVV-Venlo
Feyenoord
0
3
7.4 13:30
Zwolle
5:0 (1:0)
Fortuna Sittard
7.4 13:30

Zwolle
Fortuna Sittard
5
0
7.4 11:15
Emmen
2:0 (1:0)
SC Heerenveen
7.4 11:15

Emmen
SC Heerenveen
2
0
6.4 19:45
Heracles Almelo
1:0 (0:0)
NAC Breda
6.4 19:45

Heracles Almelo
NAC Breda
1
0
6.4 19:45
De Graafschap
1:1 (0:0)
AZ
6.4 19:45

De Graafschap
AZ
1
1
6.4 18:45
FC Groningen
1:0 (0:0)
Excelsior
6.4 18:45

FC Groningen
Excelsior
1
0
6.4 17:30
ADO Den Haag
5:0 (3:0)
FC Utrecht
6.4 17:30

ADO Den Haag
FC Utrecht
5
0
6.4 17:30
Willem II
1:4 (1:2)
Ajax
6.4 17:30

Willem II
Ajax
1
4
28. Round
4.4 19:45
Feyenoord
3:0 (1:0)
SC Heerenveen
4.4 19:45

Feyenoord
SC Heerenveen
3
0
4.4 17:30
PSV
4:0 (1:0)
Zwolle
4.4 17:30

PSV
Zwolle
4
0
3.4 19:45
Emmen
2:5 (0:2)
Ajax
3.4 19:45

Emmen
Ajax
2
5
3.4 18:45
Fortuna Sittard
0:0 (0:0)
ADO Den Haag
3.4 18:45

Fortuna Sittard
ADO Den Haag
0
0
3.4 18:45
Excelsior
1:2 (1:0)
NAC Breda
3.4 18:45

Excelsior
NAC Breda
1
2
3.4 17:30
VVV-Venlo
2:6 (2:1)
FC Utrecht
3.4 17:30

VVV-Venlo
FC Utrecht
2
6
2.4 19:45
FC Groningen
1:0 (0:0)
De Graafschap
2.4 19:45

FC Groningen
De Graafschap
1
0
2.4 18:45
Heracles Almelo
3:4 (0:1)
Willem II
2.4 18:45

Heracles Almelo
Willem II
3
4
2.4 17:30
Vitesse
2:2 (0:2)
AZ
2.4 17:30

Vitesse
AZ
2
2
27. Round
31.3 15:45
Ajax
3:1 (1:0)
PSV
31.3 15:45

Ajax
PSV
3
1
31.3 13:30
Zwolle
3:0 (2:0)
Emmen
31.3 13:30

Zwolle
Emmen
3
0
31.3 13:30
FC Utrecht
3:2 (1:0)
Feyenoord
31.3 13:30

FC Utrecht
Feyenoord
3
2
31.3 11:15
NAC Breda
1:1 (0:0)
VVV-Venlo
31.3 11:15

NAC Breda
VVV-Venlo
1
1
30.3 19:45
AZ
1:0 (0:0)
FC Groningen
30.3 19:45

AZ
FC Groningen
1
0
30.3 19:45
SC Heerenveen
1:0 (0:0)
Excelsior
30.3 19:45

SC Heerenveen
Excelsior
1
0
30.3 18:45
De Graafschap
1:2 (1:0)
Heracles Almelo
30.3 18:45

De Graafschap
Heracles Almelo
1
2
30.3 17:30
ADO Den Haag
3:3 (2:3)
Vitesse
30.3 17:30

ADO Den Haag
Vitesse
3
3
30.3 17:30
Willem II
3:2 (1:1)
Fortuna Sittard
30.3 17:30

Willem II
Fortuna Sittard
3
2
26. Round
17.3 15:45
Excelsior
0:2 (0:0)
Zwolle
17.3 15:45

Excelsior
Zwolle
0
2
17.3 13:30
FC Groningen
1:0 (1:0)
ADO Den Haag
17.3 13:30

FC Groningen
ADO Den Haag
1
0
17.3 13:30
AZ
1:0 (0:0)
Ajax
17.3 13:30

AZ
Ajax
1
0
17.3 11:15
VVV-Venlo
0:1 (0:0)
PSV
17.3 11:15

VVV-Venlo
PSV
0
1
16.3 19:45
Heracles Almelo
3:2 (2:2)
Vitesse
16.3 19:45

Heracles Almelo
Vitesse
3
2
16.3 18:45
NAC Breda
0:4 (0:2)
FC Utrecht
16.3 18:45

NAC Breda
FC Utrecht
0
4
16.3 18:45
Feyenoord
2:3 (1:1)
Willem II
16.3 18:45

Feyenoord
Willem II
2
3
16.3 17:30
SC Heerenveen
0:3 (0:1)
De Graafschap
16.3 17:30

SC Heerenveen
De Graafschap
0
3
15.3 19:00
Fortuna Sittard
3:1 (3:0)
Emmen
15.3 19:00

Fortuna Sittard
Emmen
3
1
25. Round
10.3 15:45
Ajax
4:0 (2:0)
Fortuna Sittard
10.3 15:45

Ajax
Fortuna Sittard
4
0
10.3 13:30
Emmen
1:1 (0:1)
Heracles Almelo
10.3 13:30

Emmen
Heracles Almelo
1
1
10.3 13:30
Vitesse
1:1 (0:1)
Feyenoord
10.3 13:30

Vitesse
Feyenoord
1
1
10.3 11:15
Zwolle
0:0 (0:0)
AZ
10.3 11:15

Zwolle
AZ
0
0
9.3 19:45
Willem II
3:2 (2:1)
De Graafschap
9.3 19:45

Willem II
De Graafschap
3
2
9.3 18:45
ADO Den Haag
2:3 (0:1)
SC Heerenveen
9.3 18:45

ADO Den Haag
SC Heerenveen
2
3
9.3 18:45
PSV
2:0 (1:0)
NAC Breda
9.3 18:45

PSV
NAC Breda
2
0
9.3 17:30
VVV-Venlo
1:0 (1:0)
Excelsior
9.3 17:30

VVV-Venlo
Excelsior
1
0
8.3 19:00
FC Utrecht
0:0 (0:0)
FC Groningen
8.3 19:00

FC Utrecht
FC Groningen
0
0
24. Round
13.3 17:30
Ajax
2:1 (1:0)
Zwolle
13.3 17:30

Ajax
Zwolle
2
1
3.3 15:45
Feyenoord
4:0 (1:0)
Emmen
3.3 15:45

Feyenoord
Emmen
4
0
3.3 13:30
FC Groningen
3:2 (2:1)
VVV-Venlo
3.3 13:30

FC Groningen
VVV-Venlo
3
2
3.3 13:30
SC Heerenveen
4:2 (3:0)
Willem II
3.3 13:30

SC Heerenveen
Willem II
4
2
3.3 11:15
AZ
4:2 (1:2)
Fortuna Sittard
3.3 11:15

AZ
Fortuna Sittard
4
2
2.3 19:45
Vitesse
4:1 (0:1)
NAC Breda
2.3 19:45

Vitesse
NAC Breda
4
1
2.3 19:45
Excelsior
0:2 (0:1)
PSV
2.3 19:45

Excelsior
PSV
0
2
2.3 17:30
Heracles Almelo
1:5 (0:1)
FC Utrecht
2.3 17:30

Heracles Almelo
FC Utrecht
1
5
1.3 19:00
De Graafschap
1:1 (0:1)
ADO Den Haag
1.3 19:00

De Graafschap
ADO Den Haag
1
1
23. Round
24.2 15:45
Willem II
2:1 (2:0)
AZ
24.2 15:45

Willem II
AZ
2
1
24.2 13:30
Emmen
0:3 (0:1)
Vitesse
24.2 13:30

Emmen
Vitesse
0
3
24.2 13:30
PSV
1:1 (0:0)
Feyenoord
24.2 13:30

PSV
Feyenoord
1
1
24.2 11:15
ADO Den Haag
1:5 (1:2)
Ajax
24.2 11:15

ADO Den Haag
Ajax
1
5
23.2 19:45
NAC Breda
0:0 (0:0)
FC Groningen
23.2 19:45

NAC Breda
FC Groningen
0
0
23.2 18:45
Fortuna Sittard
2:4 (2:1)
SC Heerenveen
23.2 18:45

Fortuna Sittard
SC Heerenveen
2
4
23.2 18:45
Zwolle
0:3 (0:1)
De Graafschap
23.2 18:45

Zwolle
De Graafschap
0
3
23.2 17:30
FC Utrecht
0:0 (0:0)
Excelsior
23.2 17:30

FC Utrecht
Excelsior
0
0
22.2 19:00
VVV-Venlo
0:1 (0:0)
Heracles Almelo
22.2 19:00

VVV-Venlo
Heracles Almelo
0
1
22. Round
17.2 15:45
De Graafschap
0:1 (0:0)
FC Utrecht
17.2 15:45

De Graafschap
FC Utrecht
0
1
17.2 13:30
FC Groningen
1:0 (1:0)
Feyenoord
17.2 13:30

FC Groningen
Feyenoord
1
0
17.2 13:30
Excelsior
2:1 (0:0)
Emmen
17.2 13:30

Excelsior
Emmen
2
1
17.2 11:15
Ajax
5:0 (1:0)
NAC Breda
17.2 11:15

Ajax
NAC Breda
5
0
16.2 19:45
Vitesse
3:2 (1:0)
Willem II
16.2 19:45

Vitesse
Willem II
3
2
16.2 18:45
Heracles Almelo
6:0 (1:0)
Fortuna Sittard
16.2 18:45

Heracles Almelo
Fortuna Sittard
6
0
16.2 18:45
SC Heerenveen
2:2 (2:0)
PSV
16.2 18:45

SC Heerenveen
PSV
2
2
16.2 17:30
AZ
3:0 (2:0)
VVV-Venlo
16.2 17:30

AZ
VVV-Venlo
3
0
15.2 19:00
ADO Den Haag
1:0 (1:0)
Zwolle
15.2 19:00

ADO Den Haag
Zwolle
1
0
21. Round
10.2 15:45
FC Utrecht
2:2 (2:0)
PSV
10.2 15:45

FC Utrecht
PSV
2
2
10.2 13:30
Emmen
3:2 (2:0)
ADO Den Haag
10.2 13:30

Emmen
ADO Den Haag
3
2
10.2 13:30
FC Groningen
2:1 (1:1)
Vitesse
10.2 13:30

FC Groningen
Vitesse
2
1
10.2 11:15
Fortuna Sittard
4:1 (2:0)
Excelsior
10.2 11:15

Fortuna Sittard
Excelsior
4
1
9.2 19:45
Feyenoord
4:0 (1:0)
De Graafschap
9.2 19:45

Feyenoord
De Graafschap
4
0
9.2 19:45
VVV-Venlo
2:1 (1:0)
Willem II
9.2 19:45

VVV-Venlo
Willem II
2
1
9.2 17:30
SC Heerenveen
1:1 (1:1)
Zwolle
9.2 17:30

SC Heerenveen
Zwolle
1
1
9.2 17:30
Heracles Almelo
1:0 (1:0)
Ajax
9.2 17:30

Heracles Almelo
Ajax
1
0
8.2 19:00
NAC Breda
0:3 (0:1)
AZ
8.2 19:00

NAC Breda
AZ
0
3
20. Round
3.2 13:30
PSV
5:0 (1:0)
Fortuna Sittard
3.2 13:30

PSV
Fortuna Sittard
5
0
3.2 13:30
Zwolle
4:3 (1:1)
FC Utrecht
3.2 13:30

Zwolle
FC Utrecht
4
3
3.2 11:15
Excelsior
2:1 (0:0)
Feyenoord
3.2 11:15

Excelsior
Feyenoord
2
1
3.2 15:45
ADO Den Haag
2:0 (0:0)
Heracles Almelo
3.2 15:45

ADO Den Haag
Heracles Almelo
2
0
2.2 19:45
AZ
5:0 (3:0)
Emmen
2.2 19:45

AZ
Emmen
5
0
2.2 18:45
Ajax
6:0 (1:0)
VVV-Venlo
2.2 18:45

Ajax
VVV-Venlo
6
0
2.2 18:45
Willem II
1:2 (0:2)
FC Groningen
2.2 18:45

Willem II
FC Groningen
1
2
2.2 17:30
Vitesse
2:2 (1:1)
SC Heerenveen
2.2 17:30

Vitesse
SC Heerenveen
2
2
1.2 19:00
De Graafschap
3:0 (1:0)
NAC Breda
1.2 19:00

De Graafschap
NAC Breda
3
0
19. Round
27.1 13:30
Feyenoord
6:2 (3:2)
Ajax
27.1 13:30

Feyenoord
Ajax
6
2
27.1 13:30
FC Utrecht
0:1 (0:0)
Willem II
27.1 13:30

FC Utrecht
Willem II
0
1
27.1 11:15
Fortuna Sittard
2:1 (0:1)
Vitesse
27.1 11:15

Fortuna Sittard
Vitesse
2
1
27.1 15:45
SC Heerenveen
0:2 (0:0)
AZ
27.1 15:45

SC Heerenveen
AZ
0
2
26.1 19:45
VVV-Venlo
2:3 (1:1)
Emmen
26.1 19:45

VVV-Venlo
Emmen
2
3
26.1 18:45
PSV
2:1 (2:1)
FC Groningen
26.1 18:45

PSV
FC Groningen
2
1
26.1 18:45
Excelsior
2:0 (0:0)
De Graafschap
26.1 18:45

Excelsior
De Graafschap
2
0
26.1 17:30
Heracles Almelo
0:2 (0:1)
Zwolle
26.1 17:30

Heracles Almelo
Zwolle
0
2
25.1 19:00
NAC Breda
1:1 (0:1)
ADO Den Haag
25.1 19:00

NAC Breda
ADO Den Haag
1
1
18. Round
20.1 15:45
Ajax
4:4 (3:1)
SC Heerenveen
20.1 15:45

Ajax
SC Heerenveen
4
4
20.1 13:30
Emmen
2:2 (0:1)
PSV
20.1 13:30

Emmen
PSV
2
2
20.1 13:30
De Graafschap
5:1 (3:0)
Fortuna Sittard
20.1 13:30

De Graafschap
Fortuna Sittard
5
1
20.1 11:15
Willem II
2:0 (1:0)
NAC Breda
20.1 11:15

Willem II
NAC Breda
2
0
19.1 19:45
FC Groningen
3:0 (1:0)
Heracles Almelo
19.1 19:45

FC Groningen
Heracles Almelo
3
0
19.1 18:45
ADO Den Haag
2:4 (1:1)
VVV-Venlo
19.1 18:45

ADO Den Haag
VVV-Venlo
2
4
19.1 18:45
Zwolle
3:1 (1:0)
Feyenoord
19.1 18:45

Zwolle
Feyenoord
3
1
19.1 17:30
AZ
3:0 (2:0)
FC Utrecht
19.1 17:30

AZ
FC Utrecht
3
0
18.1 19:00
Vitesse
3:2 (2:0)
Excelsior
18.1 19:00

Vitesse
Excelsior
3
2
17. Round
23.12 15:45
Emmen
0:2 (0:1)
Willem II
23.12 15:45

Emmen
Willem II
0
2
23.12 13:30
ADO Den Haag
2:2 (1:1)
Feyenoord
23.12 13:30

ADO Den Haag
Feyenoord
2
2
23.12 13:30
De Graafschap
2:2 (1:1)
Vitesse
23.12 13:30

De Graafschap
Vitesse
2
2
23.12 11:15
FC Utrecht
1:3 (0:1)
Ajax
23.12 11:15

FC Utrecht
Ajax
1
3
22.12 19:45
Excelsior
0:3 (0:2)
Heracles Almelo
22.12 19:45

Excelsior
Heracles Almelo
0
3
22.12 18:45
PSV
3:1 (1:1)
AZ
22.12 18:45

PSV
AZ
3
1
22.12 18:45
NAC Breda
4:2 (1:2)
SC Heerenveen
22.12 18:45

NAC Breda
SC Heerenveen
4
2
22.12 17:30
Fortuna Sittard
0:0 (0:0)
FC Groningen
22.12 17:30

Fortuna Sittard
FC Groningen
0
0
21.12 19:00
VVV-Venlo
2:0 (1:0)
Zwolle
21.12 19:00

VVV-Venlo
Zwolle
2
0
16. Round
16.12 13:30
FC Groningen
1:2 (0:0)
Emmen
16.12 13:30

FC Groningen
Emmen
1
2
16.12 13:30
Ajax
8:0 (3:0)
De Graafschap
16.12 13:30

Ajax
De Graafschap
8
0
16.12 11:15
SC Heerenveen
2:3 (0:3)
FC Utrecht
16.12 11:15

SC Heerenveen
FC Utrecht
2
3
16.12 15:45
Feyenoord
0:2 (0:0)
Fortuna Sittard
16.12 15:45

Feyenoord
Fortuna Sittard
0
2
15.12 19:45
Vitesse
2:1 (1:0)
VVV-Venlo
15.12 19:45

Vitesse
VVV-Venlo
2
1
15.12 18:45
Heracles Almelo
0:4 (0:2)
PSV
15.12 18:45

Heracles Almelo
PSV
0
4
15.12 18:45
AZ
2:1 (1:1)
Excelsior
15.12 18:45

AZ
Excelsior
2
1
15.12 17:30
Zwolle
0:0 (0:0)
NAC Breda
15.12 17:30

Zwolle
NAC Breda
0
0
14.12 19:00
Willem II
0:3 (0:1)
ADO Den Haag
14.12 19:00

Willem II
ADO Den Haag
0
3
15. Round
9.12 15:45
NAC Breda
2:1 (1:0)
Vitesse
9.12 15:45

NAC Breda
Vitesse
2
1
9.12 11:15
FC Utrecht
3:1 (3:0)
Heracles Almelo
9.12 11:15

FC Utrecht
Heracles Almelo
3
1
9.12 13:30
Emmen
1:4 (0:0)
Feyenoord
9.12 13:30

Emmen
Feyenoord
1
4
9.12 13:30
VVV-Venlo
0:0 (0:0)
FC Groningen
9.12 13:30

VVV-Venlo
FC Groningen
0
0
8.12 17:30
Willem II
1:5 (1:2)
SC Heerenveen
8.12 17:30

Willem II
SC Heerenveen
1
5
8.12 18:45
Zwolle
1:4 (1:2)
Ajax
8.12 18:45

Zwolle
Ajax
1
4
8.12 19:45
ADO Den Haag
0:0 (0:0)
De Graafschap
8.12 19:45

ADO Den Haag
De Graafschap
0
0
7.12 19:45
PSV
6:0 (2:0)
Excelsior
7.12 19:45

PSV
Excelsior
6
0
7.12 17:30
Fortuna Sittard
0:3 (0:1)
AZ
7.12 17:30

Fortuna Sittard
AZ
0
3
14. Round
2.12 15:45
FC Groningen
5:2 (1:1)
NAC Breda
2.12 15:45

FC Groningen
NAC Breda
5
2
2.12 13:30
Heracles Almelo
4:1 (1:0)
VVV-Venlo
2.12 13:30

Heracles Almelo
VVV-Venlo
4
1
2.12 13:30
Feyenoord
2:1 (2:0)
PSV
2.12 13:30

Feyenoord
PSV
2
1
2.12 11:15
Ajax
5:1 (3:1)
ADO Den Haag
2.12 11:15

Ajax
ADO Den Haag
5
1
1.12 19:45
SC Heerenveen
3:1 (1:0)
Fortuna Sittard
1.12 19:45

SC Heerenveen
Fortuna Sittard
3
1
1.12 18:45
De Graafschap
0:2 (0:1)
Zwolle
1.12 18:45

De Graafschap
Zwolle
0
2
1.12 18:45
AZ
0:2 (0:2)
Willem II
1.12 18:45

AZ
Willem II
0
2
1.12 17:30
Vitesse
1:1 (1:0)
Emmen
1.12 17:30

Vitesse
Emmen
1
1
30.11 19:00
Excelsior
3:3 (3:0)
FC Utrecht
30.11 19:00

Excelsior
FC Utrecht
3
3
13. Round
25.11 15:45
VVV-Venlo
2:2 (1:2)
AZ
25.11 15:45

VVV-Venlo
AZ
2
2
25.11 13:30
Willem II
1:3 (0:3)
Vitesse
25.11 13:30

Willem II
Vitesse
1
3
25.11 13:30
Feyenoord
1:0 (1:0)
FC Groningen
25.11 13:30

Feyenoord
FC Groningen
1
0
25.11 13:30
FC Utrecht
5:0 (3:0)
De Graafschap
25.11 13:30

FC Utrecht
De Graafschap
5
0
25.11 11:15
Emmen
1:2 (0:0)
Excelsior
25.11 11:15

Emmen
Excelsior
1
2
24.11 19:45
Fortuna Sittard
3:0 (2:0)
Heracles Almelo
24.11 19:45

Fortuna Sittard
Heracles Almelo
3
0
24.11 19:45
PSV
3:0 (1:0)
SC Heerenveen
24.11 19:45

PSV
SC Heerenveen
3
0
24.11 17:30
NAC Breda
0:3 (0:1)
Ajax
24.11 17:30

NAC Breda
Ajax
0
3
24.11 17:30
Zwolle
2:3 (2:2)
ADO Den Haag
24.11 17:30

Zwolle
ADO Den Haag
2
3
12. Round
11.11 15:45
Heracles Almelo
0:2 (0:0)
Feyenoord
11.11 15:45

Heracles Almelo
Feyenoord
0
2
11.11 11:15
FC Groningen
2:0 (2:0)
SC Heerenveen
11.11 11:15

FC Groningen
SC Heerenveen
2
0
11.11 13:30
ADO Den Haag
0:1 (0:0)
AZ
11.11 13:30

ADO Den Haag
AZ
0
1
11.11 13:30
Excelsior
1:7 (0:2)
Ajax
11.11 13:30

Excelsior
Ajax
1
7
10.11 17:30
Emmen
2:0 (0:0)
NAC Breda
10.11 17:30

Emmen
NAC Breda
2
0
10.11 18:45
De Graafschap
1:4 (1:2)
PSV
10.11 18:45

De Graafschap
PSV
1
4
10.11 18:45
Vitesse
2:1 (0:0)
FC Utrecht
10.11 18:45

Vitesse
FC Utrecht
2
1
10.11 19:45
VVV-Venlo
3:2 (2:1)
Fortuna Sittard
10.11 19:45

VVV-Venlo
Fortuna Sittard
3
2
9.11 19:00
Zwolle
2:3 (0:2)
Willem II
9.11 19:00

Zwolle
Willem II
2
3
11. Round
6.12 19:00
Feyenoord
4:1 (2:0)
VVV-Venlo
6.12 19:00

Feyenoord
VVV-Venlo
4
1
4.11 13:30
Fortuna Sittard
3:0 (1:0)
Zwolle
4.11 13:30

Fortuna Sittard
Zwolle
3
0
4.11 13:30
FC Utrecht
3:0 (1:0)
ADO Den Haag
4.11 13:30

FC Utrecht
ADO Den Haag
3
0
4.11 11:15
SC Heerenveen
1:1 (1:0)
Emmen
4.11 11:15

SC Heerenveen
Emmen
1
1
3.11 19:45
AZ
1:0 (0:0)
De Graafschap
3.11 19:45

AZ
De Graafschap
1
0
3.11 19:45
Ajax
2:0 (2:0)
Willem II
3.11 19:45

Ajax
Willem II
2
0
3.11 17:30
PSV
1:0 (0:0)
Vitesse
3.11 17:30

PSV
Vitesse
1
0
3.11 17:30
NAC Breda
2:1 (1:0)
Heracles Almelo
3.11 17:30

NAC Breda
Heracles Almelo
2
1
2.11 19:00
Excelsior
2:4 (1:2)
FC Groningen
2.11 19:00

Excelsior
FC Groningen
2
4
10. Round
26.10 19:00
Emmen
1:1 (0:1)
VVV-Venlo
26.10 19:00

Emmen
VVV-Venlo
1
1
27.10 19:45
Zwolle
1:1 (0:1)
Heracles Almelo
27.10 19:45

Zwolle
Heracles Almelo
1
1
27.10 18:45
FC Groningen
1:2 (1:1)
PSV
27.10 18:45

FC Groningen
PSV
1
2
27.10 18:45
De Graafschap
4:1 (1:1)
Excelsior
27.10 18:45

De Graafschap
Excelsior
4
1
27.10 17:30
ADO Den Haag
1:1 (1:1)
NAC Breda
27.10 17:30

ADO Den Haag
NAC Breda
1
1
28.10 11:15
Vitesse
2:1 (1:1)
Fortuna Sittard
28.10 11:15

Vitesse
Fortuna Sittard
2
1
28.10 13:30
Willem II
0:1 (0:0)
FC Utrecht
28.10 13:30

Willem II
FC Utrecht
0
1
28.10 13:30
Ajax
3:0 (2:0)
Feyenoord
28.10 13:30

Ajax
Feyenoord
3
0
28.10 15:45
AZ
2:3 (1:1)
SC Heerenveen
28.10 15:45

AZ
SC Heerenveen
2
3
9. Round
21.10 15:45
Fortuna Sittard
3:1 (1:0)
De Graafschap
21.10 15:45

Fortuna Sittard
De Graafschap
3
1
21.10 13:30
VVV-Venlo
2:0 (1:0)
ADO Den Haag
21.10 13:30

VVV-Venlo
ADO Den Haag
2
0
21.10 13:30
Feyenoord
3:0 (2:0)
Zwolle
21.10 13:30

Feyenoord
Zwolle
3
0
21.10 13:30
Heracles Almelo
4:1 (1:1)
FC Groningen
21.10 13:30

Heracles Almelo
FC Groningen
4
1
21.10 11:15
NAC Breda
2:2 (1:2)
Willem II
21.10 11:15

NAC Breda
Willem II
2
2
20.10 19:45
FC Utrecht
2:1 (1:1)
AZ
20.10 19:45

FC Utrecht
AZ
2
1
20.10 19:45
SC Heerenveen
0:4 (0:2)
Ajax
20.10 19:45

SC Heerenveen
Ajax
0
4
20.10 17:30
Excelsior
2:0 (1:0)
Vitesse
20.10 17:30

Excelsior
Vitesse
2
0
20.10 17:30
PSV
6:0 (4:0)
Emmen
20.10 17:30

PSV
Emmen
6
0
8. Round
7.10 15:45
Ajax
5:0 (1:0)
AZ
7.10 15:45

Ajax
AZ
5
0
7.10 13:30
Vitesse
4:0 (2:0)
Heracles Almelo
7.10 13:30

Vitesse
Heracles Almelo
4
0
7.10 13:30
Willem II
1:1 (0:0)
Feyenoord
7.10 13:30

Willem II
Feyenoord
1
1
7.10 11:15
Emmen
3:3 (1:0)
Fortuna Sittard
7.10 11:15

Emmen
Fortuna Sittard
3
3
6.10 19:45
De Graafschap
0:5 (0:4)
SC Heerenveen
6.10 19:45

De Graafschap
SC Heerenveen
0
5
6.10 18:45
Zwolle
2:0 (1:0)
Excelsior
6.10 18:45

Zwolle
Excelsior
2
0
6.10 18:45
PSV
4:0 (1:0)
VVV-Venlo
6.10 18:45

PSV
VVV-Venlo
4
0
6.10 17:30
ADO Den Haag
1:0 (1:0)
FC Groningen
6.10 17:30

ADO Den Haag
FC Groningen
1
0
5.10 19:00
FC Utrecht
2:1 (1:0)
NAC Breda
5.10 19:00

FC Utrecht
NAC Breda
2
1
6. Round
30.9 15:45
Feyenoord
2:1 (0:1)
Vitesse
30.9 15:45

Feyenoord
Vitesse
2
1
30.9 13:30
FC Groningen
1:1 (0:1)
FC Utrecht
30.9 13:30

FC Groningen
FC Utrecht
1
1
30.9 13:30
AZ
2:2 (1:1)
Zwolle
30.9 13:30

AZ
Zwolle
2
2
30.9 13:30
De Graafschap
2:1 (1:0)
Willem II
30.9 13:30

De Graafschap
Willem II
2
1
30.9 11:15
Heracles Almelo
2:1 (2:0)
Emmen
30.9 11:15

Heracles Almelo
Emmen
2
1
29.9 19:45
Excelsior
1:0 (1:0)
VVV-Venlo
29.9 19:45

Excelsior
VVV-Venlo
1
0
29.9 19:45
Fortuna Sittard
0:2 (0:0)
Ajax
29.9 19:45

Fortuna Sittard
Ajax
0
2
29.9 17:30
NAC Breda
0:2 (0:0)
PSV
29.9 17:30

NAC Breda
PSV
0
2
29.9 17:30
SC Heerenveen
1:1 (1:1)
ADO Den Haag
29.9 17:30

SC Heerenveen
ADO Den Haag
1
1
7. Round
23.9 15:45
PSV
3:0 (3:0)
Ajax
23.9 15:45

PSV
Ajax
3
0
23.9 13:30
FC Groningen
1:3 (1:1)
AZ
23.9 13:30

FC Groningen
AZ
1
3
23.9 13:30
Emmen
0:1 (0:1)
Zwolle
23.9 13:30

Emmen
Zwolle
0
1
23.9 11:15
Feyenoord
1:0 (0:0)
FC Utrecht
23.9 11:15

Feyenoord
FC Utrecht
1
0
22.9 19:45
Vitesse
1:1 (1:0)
ADO Den Haag
22.9 19:45

Vitesse
ADO Den Haag
1
1
22.9 18:45
VVV-Venlo
3:0 (2:0)
NAC Breda
22.9 18:45

VVV-Venlo
NAC Breda
3
0
22.9 18:45
Excelsior
3:3 (2:0)
SC Heerenveen
22.9 18:45

Excelsior
SC Heerenveen
3
3
22.9 17:30
Fortuna Sittard
4:4 (2:2)
Willem II
22.9 17:30

Fortuna Sittard
Willem II
4
4
21.9 19:00
Heracles Almelo
4:0 (1:0)
De Graafschap
21.9 19:00

Heracles Almelo
De Graafschap
4
0
5. Round
16.9 15:45
Zwolle
0:2 (0:2)
Vitesse
16.9 15:45

Zwolle
Vitesse
0
2
16.9 13:30
NAC Breda
2:3 (1:1)
Fortuna Sittard
16.9 13:30

NAC Breda
Fortuna Sittard
2
3
16.9 13:30
FC Utrecht
1:2 (1:0)
Emmen
16.9 13:30

FC Utrecht
Emmen
1
2
16.9 13:30
SC Heerenveen
3:5 (1:1)
Heracles Almelo
16.9 13:30

SC Heerenveen
Heracles Almelo
3
5
16.9 11:15
AZ
1:1 (1:1)
Feyenoord
16.9 11:15

AZ
Feyenoord
1
1
15.9 19:45
Ajax
3:0 (1:0)
FC Groningen
15.9 19:45

Ajax
FC Groningen
3
0
15.9 19:45
Willem II
2:2 (0:1)
Excelsior
15.9 19:45

Willem II
Excelsior
2
2
15.9 17:30
ADO Den Haag
0:7 (0:2)
PSV
15.9 17:30

ADO Den Haag
PSV
0
7
15.9 17:30
De Graafschap
1:2 (0:2)
VVV-Venlo
15.9 17:30

De Graafschap
VVV-Venlo
1
2
4. Round
2.9 15:45
Feyenoord
4:2 (1:1)
NAC Breda
2.9 15:45

Feyenoord
NAC Breda
4
2
2.9 13:30
Vitesse
0:4 (0:3)
Ajax
2.9 13:30

Vitesse
Ajax
0
4
2.9 13:30
Heracles Almelo
3:2 (1:1)
AZ
2.9 13:30

Heracles Almelo
AZ
3
2
2.9 11:30
FC Groningen
0:1 (0:0)
Zwolle
2.9 11:30

FC Groningen
Zwolle
0
1
1.9 19:45
Fortuna Sittard
1:1 (0:0)
FC Utrecht
1.9 19:45

Fortuna Sittard
FC Utrecht
1
1
1.9 18:45
Excelsior
2:4 (0:2)
ADO Den Haag
1.9 18:45

Excelsior
ADO Den Haag
2
4
1.9 18:45
PSV
6:1 (4:0)
Willem II
1.9 18:45

PSV
Willem II
6
1
1.9 17:30
VVV-Venlo
1:1 (0:1)
SC Heerenveen
1.9 17:30

VVV-Venlo
SC Heerenveen
1
1
31.8 19:00
Emmen
1:1 (0:0)
De Graafschap
31.8 19:00

Emmen
De Graafschap
1
1
3. Round
26.8 15:45
AZ
0:0 (0:0)
Vitesse
26.8 15:45

AZ
Vitesse
0
0
26.8 13:30
FC Utrecht
1:1 (1:0)
VVV-Venlo
26.8 13:30

FC Utrecht
VVV-Venlo
1
1
26.8 13:30
SC Heerenveen
3:5 (0:3)
Feyenoord
26.8 13:30

SC Heerenveen
Feyenoord
3
5
26.8 11:15
Willem II
5:0 (3:0)
Heracles Almelo
26.8 11:15

Willem II
Heracles Almelo
5
0
25.8 19:45
Zwolle
1:2 (0:1)
PSV
25.8 19:45

Zwolle
PSV
1
2
25.8 19:45
NAC Breda
0:2 (0:1)
Excelsior
25.8 19:45

NAC Breda
Excelsior
0
2
25.8 17:30
De Graafschap
0:1 (0:1)
FC Groningen
25.8 17:30

De Graafschap
FC Groningen
0
1
25.8 17:30
Ajax
5:0 (2:0)
Emmen
25.8 17:30

Ajax
Emmen
5
0
24.8 19:00
ADO Den Haag
3:1 (2:0)
Fortuna Sittard
24.8 19:00

ADO Den Haag
Fortuna Sittard
3
1
2. Round
19.8 15:45
SC Heerenveen
1:1 (1:0)
Vitesse
19.8 15:45

SC Heerenveen
Vitesse
1
1
19.8 13:30
Emmen
1:4 (1:3)
AZ
19.8 13:30

Emmen
AZ
1
4
19.8 13:30
Feyenoord
3:0 (1:0)
Excelsior
19.8 13:30

Feyenoord
Excelsior
3
0
19.8 11:15
FC Utrecht
2:0 (2:0)
Zwolle
19.8 11:15

FC Utrecht
Zwolle
2
0
18.8 19:45
Heracles Almelo
4:2 (3:2)
ADO Den Haag
18.8 19:45

Heracles Almelo
ADO Den Haag
4
2
18.8 19:45
Fortuna Sittard
1:2 (0:1)
PSV
18.8 19:45

Fortuna Sittard
PSV
1
2
18.8 17:30
VVV-Venlo
0:1 (0:0)
Ajax
18.8 17:30

VVV-Venlo
Ajax
0
1
18.8 17:30
NAC Breda
3:0 (1:0)
De Graafschap
18.8 17:30

NAC Breda
De Graafschap
3
0
17.8 19:00
FC Groningen
0:1 (0:1)
Willem II
17.8 19:00

FC Groningen
Willem II
0
1
1. Round
12.8 15:45
AZ
5:0 (3:0)
NAC Breda
12.8 15:45

AZ
NAC Breda
5
0
12.8 13:30
Vitesse
5:1 (2:1)
FC Groningen
12.8 13:30

Vitesse
FC Groningen
5
1
12.8 13:30
De Graafschap
2:0 (1:0)
Feyenoord
12.8 13:30

De Graafschap
Feyenoord
2
0
12.8 11:15
ADO Den Haag
1:2 (0:2)
Emmen
12.8 11:15

ADO Den Haag
Emmen
1
2
11.8 19:45
Excelsior
1:1 (1:0)
Fortuna Sittard
11.8 19:45

Excelsior
Fortuna Sittard
1
1
11.8 19:45
PSV
4:0 (1:0)
FC Utrecht
11.8 19:45

PSV
FC Utrecht
4
0
11.8 17:30
Ajax
1:1 (0:0)
Heracles Almelo
11.8 17:30

Ajax
Heracles Almelo
1
1
11.8 17:30
Willem II
0:1 (0:1)
VVV-Venlo
11.8 17:30

Willem II
VVV-Venlo
0
1
10.8 19:00
Zwolle
2:3 (1:3)
SC Heerenveen
10.8 19:00

Zwolle
SC Heerenveen
2
3